Новини

28.05.15Новини

Чемпіонат області зі спортивного туризму успішно відбувся…

18-25 травня біля села Черче, що на Чемеровеччині, відбулося традиційне травневе таборування юних туристів, під час якого обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді були проведені туристсько-спортивні масові заходи для учнівської молоді Хмельниччини: Кубок області зі спортивного орієнтування та 53-ій Чемпіонат області зі спортивного туризму, який включав 2 Кубки – з пішохідного та велосипедного туризму. У змаганнях взяли участь 17 команд (понад 190 учасників) з 11 районів, 5 міст області та команда гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Гостинно зустріли та привітали учасників змагань керівники Чемеровецького району: голова районної державної адміністрації Батюк О.Б., голова районної ради Забіяка І.І., виконуюча обов’язки начальника відділу освіти, молоді та спорту Безверхна О.О., директор Черчецької школи Савчук О.А.
З вітальним словом звернулася до присутніх тимчасово виконуюча обов’язки директора Хмельницького ОЦТКУМ Колесник Н.В. Вона наголосила, що навики зі спортивного туризму і спортивного орієнтування мають важливе прикладне і виховне значення, особливо в умовах, які сьогодні переживає Україна. Колишні вихованці туристсько-спортивних гуртків гідно захищають нашу країну в умовах сучасної агресії і гібридної війни на Сході України.
Під час змагань юні туристи-спортсмени показали гарний рівень технічної і тактичної підготовки, про що свідчать їх результати.
У Кубку зі спортивного орієнтування на двох дистанціях – короткій та середній – змагалися юнаки і дівчата трьох вікових груп – 13-14, 15-16 та 17-18 років. Переможці і призери дистанцій нагороджувалися у кожній віковій групі. У загальному командному заліку переможцем Кубку зі спортивного орієнтування стала команда з Хмельницького району (тренер Кучер О.В.), друге місце посіла команда з Шепетівського району (тренер Яворський В.М.), третє – команда м. Хмельницького (тренер Юзвик С.В.).
У Кубку області з пішохідного туризму 53-го Чемпіонату учасники змагалися на двох дистанціях ІІІ класу: «Командна смуга перешкод» та «Крос-похід». Трійка лідерів визначилася одразу. На дистанції «Командна смуга перешкод» найкращий час і найменше штрафів показала команда обласного центру. Вона і стала переможцем у цьому виді. Друге і третє місця посіли команди Шепетівського і Полонського районів. На дистанції «Крос-похід» кращий результат показала команда з Шепетівського району, хмельничани були другими, а команда Полонського району знову була третьою.
За програмою Кубку з велосипедного туризму команди змагалися на «Комплексній дистанції» ІІІ класу («Велокрос», «Тріал» і «Фігурне водіння велосипеду») та дистанції ІІ класу «Велоралі».
На велодистанціях, крім командного, визначався і особистий залік учасників. В особистому заліку на «Комплексній дистанції» медалі завоювали Гетман Владислав та Андреєв Володимир (команда Хмельницького ОЦТКУМ), вони посіли 1 і 2 місця. Третім був Нижній Іван з команди Шепетівського району.
Дистанція ІІ класу «Велоралі» полягала у проходженні велосипедного маршруту довжиною 20 кілометрів по пересіченій місцевості за легендою та подоланні додаткових етапів, на яких потрібно було показати знання правил дорожнього руху, вміння надавати першу долікарську допомогу, навички з руху по бездоріжжю і транспортуванню велосипеда через річку по мотузці з перилами і вбрід, а також – продемонструвати вміння з ремонту велосипеда. Від кожної команди на дистанції виступали по два спортсмени. Найкращі результати показали спортсмени Шепетівського району – Нижній Іван і Горбачук Павло), м. Славути –Новіцький Ярослав, Скомороха Юрій, Полонського району – Вельма Вадим та Тарасов Максим).
Переможцями Кубків з пішохідного та велосипедного туризму 53-ого Чемпіонату області зі спортивного туризму стали команди з Шепетівського району, основу яких складають учні Городищенської загальноосвітньої школи (тренери: з пішохідного туризму Яворський В.М., з велотуризму – Швець В.В.).
У Кубку області з пішохідного туризму друге місце посіла команда з міста Хмельницького (тренери: Юзвик С.В., Батажук А.І.). Третє місце – у команди з Полонського району (тренер Рибачок В.І.).
У Кубку з велосипедного туризму – друге місце у гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (тренер Василишин В.І.), третє – у команди Полонського району (тренер Цішевський О.Б.).
В рамках Чемпіонату області проводився конкурс туристського побуту, участь в якому впливала на залік у командному загальному підсумку. Суддівська бригада кожного дня перевіряла побут, оцінюючи планування табору і постановку наметів, чистоту, порядок та екологічний стан, зберігання продуктів і посуду. Найбільше балів у цьому конкурсі набрала команда міста Славути, вона стала переможцем конкурсу, друге місце – у команди Чемеровецького району, третє – посіли одразу дві команди – Дунаєвецького та Полонського районів.
Всі учасники-призери були нагороджені медалями та грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Команди-переможці і призери Кубків та їх тренери були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Командам-призерам були вручені спортивні Кубки. Переможці Чемпіонату отримали подарунки від спонсора.
Команди-переможці Кубків обласних змагань будуть захищати честь нашої області на юнацьких Всеукраїнських Чемпіонатах з туризму та спортивного орієнтування.