Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Чемпіонат області зі спортивного туризму відбувся за будь-якої погоди… (протоколи!)

Біля села Черче, що на Чемеровеччині, в другій декаді травня обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді були проведені традиційні весняні масові заходи для учнівської молоді – Кубок області зі спортивного орієнтування та 52-ий Чемпіонат області зі спортивного туризму, який складався з Кубків з пішохідного та з велосипедного туризму. І хоча погода була не дуже сприятливою, дощовою, організаторам вдалося повністю виконати програми цих заходів. У Кубку з орієнтування та Кубку з пішохідного туризму взяли участь по 14 команд (понад 150 учасників) з 11 районів, 3 міст області та команда гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОЦТКУМ). У Кубку з велотуризму – 12 команд.
У Кубку зі спортивного орієнтування змагалися учасники трьох вікових груп – 13-14 (Ч/Ж14), 15-16 (Ч/Ж16) та 17-18 (Ч/Ж18) років. У кожній віковій групі нагороджувалися переможці і призери серед юнаків та дівчат. У групі Ч/Ж14 трійка кращих серед хлопців була такою: першим фінішував Полторак Максим (Кам’янець-Подільський р-н), другий результат – у Берегового Захара з Полонського району, третій – у Тарадайніка Владлена (м. Славута). Серед дівчат переможницею стала Кожушко Олена з м. Кам’янця-Подільського, а Ляшкова Вероніка і Ватчина Мар’яна з м. Хмельницького мали відповідно другий та третій результат.
У групі Ч/Ж16 кращими серед юнаків стали: Скомороха Юрій (м. Славута), Януш Ростислав (Хмельницький район), Кирильчук Олександр (м. Хмельницький); і серед дівчат – Кононенко Вікторія (Кам’янець-Подільський р-н), Сміловець Надія (Полонський р-н), Гонтар Юлія (Кам’янець-Подільський   р-н).
У групі Ч/Ж18 перше і друге місце серед юнаків посіли представники команди з м. Кам’янця-Подільського Василенко Олександр та Радецький Олександр. Третє місце виборов Літвінюк Андрій з Хмельницького району.
У командному заліку переможцем у Кубку зі спортивного орієнтування стала команда з м. Кам’янця-Подільського (тренер Баблюк В.Т.), друге місце – у команди з Полонського району (тренер Цішевський О.Б.) і третє – у команди з м. Хмельницького (тренер Юзвик С.В.).
У Кубку області з пішохідного туризму учасники змагалися на двох дистанціях ІІІ класу: «Командна смуга перешкод» та «Крос-похід». У Кубку з велосипедного туризму – на дистанціях ІІ класу «Велокрос», «Тріал» і «Фігурне водіння велосипеду».
Цього року незаперечними лідерами у змаганнях з видів спортивного туризму виявилися команди з Шепетівського району, основу яких складають учні Городищенської загальноосвітньої школи. Вони виграли обидва Кубки – з пішохідного та велосипедного туризму (тренери: з пішохідного туризму Яворський В.М., з велотуризму – Швець В.В.). Друге місце у Кубках посіли команди гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (тренери: з пішохідного туризму – Загоруйко Ю.М., з велотуризму – Василишин В.І.). Третє місце у загальному заліку Кубку області з пішохідного туризму – у команди з Полонського району (тренер Дзеба С.В.), а у Кубку з велосипедного туризму – у команди з м. Кам’янця-Подільського (тренер Полевий Ю.Б. ).
На велодистанціях, крім командного, визначався і особистий залік учасників. В особистому заліку на дистанції «Фігурне володіння велосипеду» медалі завоювали Горбачук Павло (Шепетівський район), Якось Назар (Хмельницький ОЦТКУМ) та Андреєв Володимир (Шепетівський район). На дистанції «Велокрос» 1 місце посів Андреєв Володимир (Шепетівський район), 2-ге – Зозуля Яків (м. Кам’янець-Подільський), 3-тє – Заремба Олександр (Шепетівський район). А у «Тріалі» переможцем став Кашпуренко Максим (м. Хмельницький), друге місце у Горбачука Павла (Шепетівський район), третє – у Новіцького Ярослава (м. Славути).
Всі учасники команд-призерів і призери в особистому заліку дистанцій Кубків були нагороджені медалями та грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Команди-призери Кубків та їх тренери були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації. Командам-переможцям також вручені спортивні Кубки.
Команди, які вибороли Кубки, будуть захищати честь нашої області на юнацьких Всеукраїнських Чемпіонатах з видів туризму та спортивного орієнтування.