Гурткова робота, Новини

Відбувся обласний етап гри Всеукраїнської гри «Джура — 2015″

З 16 по 20 червня у мальовничому селі Самчики Старокостянтигівського району відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Учасники «Джури» – 21 рій з 16 районів і 5 міст області – таборувались на території історико-культурного заповідника «Самчики». На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили: заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Стебло Л.В., директор Департаменту освіти і науки, голова обласного штабу гри Фасоля О.І., відомий історик, директор науково-дослідного інституту козацтва Чухліб Т.В., ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, професор Берека В.Є., начальник управління освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської райдержадміністрації Гниліцький М.І., директор історико-культурного заповідника «Самчики» Пажимський Б.О., член обласного штабу гри, полковник Українського козацтва Скоробагатий С.О., учасник АТО, «кіборг», солдат 90-го окремого аеромобільного батальйону Казмірчук Андрій. Вони привітали учасників гри, підкреслили її вагоме значення і побажали юним джурам перемог.
Програма гри, яка була різноманітна і насичена, включала проведення змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74″, «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, «Квест «Випробування джури» – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло».
У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, зустрічі з відомими людьми. Тренувальний вишкіл з питань виживання в екстремальних умовах проводив викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Кучерявий І.О. Про дослідження з історії козацтва та літописний Губин, що розміщується недалеко від Самчиків на правому березі річки Случ, розповів доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Чухліб Т.В. Учасники гри здійснили похід до цього стародавнього міста Болохівської землі. Зі скаутським рухом в Україні та міжнародним волонтерством ознайомив активіст Націона́льної організа́ції ска́утів Украї́ни Александров О.В.
Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсах «Стрільба» та «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74″ визначалися особисті результати. Найкращий особистий результат у «Стрільбі» показав Бруцький Дмитро з рою «Несамовиті орли» (м. Шепетівка). На другому місці – Захарчук Олександр (рій «Лицарі Білих гір» Білогірського району), на третьому – Кармаш Олександр (рій «Судилківські джмелі» з Шепетівського району). У командному заліку конкурсу трійка кращих була такою: рій «Полонська сотня» Полонського району, рій «Лицарі Білих гір» Білогірського району та рій «Несамовиті орли» м. Шепетівки.
Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді «Впоряд». Найкраще із завданнями впорався рій «Джури» з м. Хмельницького. Друге місце розділили рої «Дух козацтва» з Дунаєвецького району та «Шахівські Сердюки» з м. Старокостянтинова.
Цікаво пройшла «Теренова гра», яка найбільше за інші види гри сподобалась учасникам змагань. За жеребкуванням рої були поділені на 2 сотні – «синіх» і «малинових». Основними завданнями для кожної сотні було: облаштувати табір в лісі, в якому встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде сидіти у засідці, знайти по карті табір «противника» і спробувати захопити їх прапор. Жодній сотні не вдалося захопити прапор, хоча «малинові» були більш активні і двічі намагалися атакувати табір «синіх». Найбільше балів у «Тереновій грі» набрали рій «Косаки» з Деражнянського району, рій «Вовки» з Летичівського району та рій «Сокіл. Жуківські джури» зі Славутського району. Після гри один із учасників поділився враженнями: «Об’єднання команд за лічені хвилини, неймовірне відчуття злагоди і дружності. Це єдина гра, що так згуртувала людей. які бачаться вперше в житті».
Цікаво пройшов вид гри «Квест «Випробування джури», який складався із 8 заданих пунктів – об’єктів, що розташовані на території музею-маєтку Самчики. Для цього напередодні для учасників були проведенні докладні екскурсії, на основі яких і були складені завдання «Квесту». Найкращими у цьому виді були «Побратими» (Старосинявський район), «Несамовиті орли» (м. Шепетівка) та рій «Молода Січ» з Віньковецького району.
Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій «Полонська сотня» з Полонського району. Друге і треті місця посіли рої «Косаки» з Деражнянщини і «Отамани» з Красилівського району.
У конкурсі «Ватра» оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. В цьому конкурсі рої «Судилківські джмелі» з Шепетівського району та «Косаки» (Деражнянський район) посіли перше і друге місця. Третіми стали «Шахівські Сердюки» (Старокостянтинівський район).
Найкращі звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства підготували рої «Косаки» (Деражнянський район), «Сокіл» (Новоушицький район) та «Сокіл. Жуківські джури» зі Славутського району. Актуальними темами, які висвітлювалися у звітах, стали добрі справи з надання допомоги воїнам в АТО, вимушеним переселенцям, ветеранам Другої світової війни, а також справи щодо впровадження принципів козацько-лицарського виховання у навчальних закладах.
В інтелектуальній вікторині «Відун», що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій «Несамовиті орли» (м. Шепетівка), друге і третє місця посіли «Джури» (м. Хмельницький) і «Сокіл. Жуківські джури» (Славутський район).
Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. Його учасники були задоволені. На урочистому закритті вручалися нагороди переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри.
«Гра «Джура» виховує патріотичний дух в юних українцях. Випробування загартовують силу і розум, а атмосфера яка є в таборі, переносить нас у часи козацької України» – написав у анкеті учасник рою «Воля» з Хмельницького району. А джуровець з рою «Несамовиті орли» (м.Шепетівка) написав: «Революція гідності дала можливість нам побудувати нову Україну. Діти, які беруть участь у грі «Джура» в майбутньому мають стати справжніми патріотами своєї Батьківщини і ніколи не зрадити історичні надбання своїх предків. Слава Україні!».

                                                                                                                                               І. Кіретова, завділом ОЦТКУМ