Новини

13.10.15Новини

Листопад — 2015

З 8 по 12 жовтня у лісовому масиві урочище «Новики», що на Старокостянтинівщині, відбувся Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2015″, який проводиться з метою популяризації спортивного туризму серед педагогів області, розвитку його як засобу активного відпочинку, оздоровлення і пропаганди здорового способу життя. Чемпіонат є своєрідним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю спортивним туризмом. У змаганнях взяли участь 17 команд з 11 районів та 6 міст області.
На урочистому відкритті Чемпіонату учасників вітали начальник відділу професійної та наукової діяльності Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації ФІЯРСЬКА Світлана Ігорівна, голова Хмельницької обласної організації профспілок працівників освіти і науки ЯРИМЮК Анатолій Степанович, заступник Старокостянтинівського міського голови ЧЕРНОВСЬКИЙ Сергій Григорович, керівник апарату Старокостянтинівської райдержадміністрації ЛІТВІНЧУК Андрій Володимирович, начальник відділу освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської райдержадміністрації Гниліцький Микола Володимирович, начальник управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Пасічник Анатолій Панасович, тимчасово виконуюча обов’язки директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Колесник Наталія Вячеславівна. Старокостянтинівський районний відділ культури підготовив і представив цікаву художню частину привітання учасників.
Право підняти прапор змагань було надано капітанам, команди яких посіли перші три місця у загальному заліку Чемпіонату «Листопад-2014″.
В програмі змагань були дві спортивні дистанції – «Командна смуга перешкод», «Крос-похід» – і конкурсна програма, в яку увійшли конкурси: в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та конкурс презентацій туристсько-спортивної роботи в районі (місті).
У перший день змагань на дистанції 3-го класу «Командній смузі перешкод», команди долали 8 етапів.Шість з них учасники проходили із самонаведенням: це спуски, підйоми схилом, подолання болота за допомогою жердин, різні види переправ – по колоді, навісній та крутопохилій. У подоланні «Командної смуги перешкод» одразу визначилася двійка лідерів серед команд-учасниць. Це давні суперники – команди міста Хмельницького (тренер Флік А.А.) та Шепетівського району (тренер Яворський В.М.), З найкращими результатами вони посіли відповідно перше і друге місця. За третє місце розгорнулася боротьба між командами міст Славути (тренер Лук’янчук О.В.) та Кам’янця-Подільського (тренер Полева Н.І.). У підсумку результат славутчан був кращим на 25 секунд, і вони стали третіми.
Другого дня команди змагалися на 4-го дистанції «Крос-похід». Дистанцію довжиною 7 кілометрів потрібно було подолати за обумовлений суддями заданий час та, орієнтуючись за картою, знайти 9 етапів з подоланням перешкод, обладнаних на місцевості. Найкращий результат знову показала команда педагогів з міста Хмельницького, які подолали всі етапи без штрафних балів. Другий результат – у команди з Шепетівського району, а третій – у туристів-педагогів з міста Кам’янця-Подільського. Гарні результати показали ще 4 команди – м. Славути, Полонського, Хмельницького районів та м. Нетішина. У підсумку учасники семи команд змогли виконати нормативи на розряд «Кандидат в майстри спорту України».
Підсумки конкурсної програми показали підготовку педагогів у туристських навичках. У конкурсі «В’язання туристських вузлів» 1 місце у команди Шепетівського району, 2-ге місце – м. Кам’янця-Подільського, третє – м. Старокостянтинова. У конкурсі «Розпалювання вогнища» кращою була команда Шепетівського району, вони розпалили багаття в межах 5-ти секунд. Друге місце – у команди міста Славути, третє місце поділили педагоги з міста Хмельницького, Білогірського та Новоушицького районів. У конкурсі презентацій туристсько-спортивної роботи в районі/місті 1 місце – у команди Хмельницького району, 2-ге – у команди м. Кам’янця-Подільського, 3-тє – поділили команди Старокостянтинівського, Чемеровецького районів та міста Славути. Для обміну досвідом Кращі презентації демонструвались учасникам у вечері біля туристського вогнища, що дало змогу педагогам обмінятися досвідом роботи.
Команда з міста Хмельницького стала на Чемпіонаті незаперечним переможцем. І це недивно, адже у складі команди виступали 4 кандидати в майстри спорту зі спортивного туризму. Друге місце у загальному заліку посіли педагоги з Шепетівського району, третє – команда м. Кам’янця-Подільського, яка у підсумку, при однаковій сумі місць, виграла у славутчан за рахунок кращого результату на дистанції більш високого класу «Крос-похід».
В останній день змагань організатори провели для всіх бажаючих майстер-клас зі спортивного орієнтування.
На урочистому закритті Чемпіонату переможці і призери були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, медалями, Кубками та цінними призами від обласної профспілки вчителів.