Гурткова робота, Новини

Про ІІІ-ій етап гри «ДЖУРА-2017″

З 3 по 24 серпня 2017 року на базі Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій (с. Ватутіне Нововодолазького району Харківської області) був проведений ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») Джура-2017: «Слобідська Січ».

Учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу стали 26 роїв з усіх областей України та м. Києва, що показували свою творчу майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у десяти залікових та обов’язковому видах змагань та конкурсів.

За час проведення гри «Сокіл» («Джура») джури, окрім конкурсної програми, встигли побувати на екскурсіях, концертах, військовому полігоні, взяти участь у майстер класах, гутірках, ватрах, лекціях, вікторинах. Учасники гри продемонстрували високу військову підготовку, їх знання будови стрілецької зброї, вміння її застосовувати, практичні навички стрільби, в т.ч. із автомата АК, вміння працювати з мапою, фізичну наснагу у силових змаганнях та високу ерудованість в інтелектуальних змаганнях, що були відзначені відповідними нагородами (грамоти, дипломи, кубки, медалі і ін.).

Хмельницьку область представляв рій «Подільські Джури» (виховники Барановський В.І., Галецька Н.К.). «Подільські Джури» посіли 1 місце у конкурсі строю та пісні «Впоряд», 5-й результат показали у конкурсі творчо-мистецького звіту «Ватра» та конкурсі надання першої долікарської допомоги і транспортування потерпілого «Рятівник».

Багато вражень у юних джур залишилось після перебування на полігоні Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Під керівництвом досвідчених викладачів університету та кращих курсантів-старшокурсників, серед яких чимало учасників бойових дій, на 13 навчальних точках джури відпрацьовували нормативи з розбирання і збирання стрілецької зброї, підготовки до стрільби лежачи, кидання імітаційної гранати, захисту від зброї масового знищення, елементи рукопашного бою, надання першої долікарської допомоги в бою, пройшли прискорений курс виживання в екстремальних умовах, навчилися виявляти небезпечні предмети за допомогою металошукача та виконали стрільби з автомату Калашникова. Сподобалась, що за 6 годин перебування на полігоні, діти пройшли весь курс предмету від історії ЗСУ до стрільб з автомата Калашникова, познайомилися з новими зразками зброї, яку виготовляють в Україні.