Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Про підсумки Кубку зі спортивного орієнтування та 55-го Чемпіонату зі спортивного туризму серед учнівської молоді Хмельниччини ( з протоколами)

Вже традиційно у другій половині травня біля села Черче, що на Чемеровеччині, відбулося таборування юних туристів Хмельниччини. Обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді вже понад 20 років у ці строки проводяться найбільші обласні дитячо-юнацькі туристсько-спортивні масові ві заходи – зі спортивного орієнтування та видів спортивного туризму.

У Кубку області зі спортивного орієнтування взяли участь 208 учасників у складі 21 команди. 55-ий Чемпіонат області зі спортивного туризму складався з 2-х Кубків: – Кубок з пішохідного та Кубок з велосипедного туризму. У Кубку області з пішохідного туризму взяли участь 20 команд, з велотуризму – 15 команд (понад 200 учасників).

Відкриттю змагань передували екстремальні погодні умови – сильний вітер і дощ з градом. Проте, погода не зіпсувала настрою юним туристам та їх наставникам. На урочистому відкритті учасників змагань вітали голова обласної ради Михайло Загородний, заступник директора Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністраці Антоніна Харчук, голова Чемеровецької селищної ради Чемеровецького району Олександр Собань, голова  Чемеровецької районної ради Світлана Павлишина,     заступник голови Чемеровецької райдержадміністрації Петро Кравцов, т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Колесник.

Виступаючі наголосили, що Чемпіонат дає можливість зустрітися юним туристам у неформальних умовах, поспілкуватися, обмінятися досвідом, відкрити для себе щось нове, налагодити дружні стосунки, а навики зі спортивного туризму і спортивного орієнтування мають важливе прикладне і виховне значення, особливо в умовах, які сьогодні переживає Україна.

Під час змагань юні туристи-спортсмени показали гарний рівень технічної і тактичної підготовки, про що свідчать їх результати.

У Кубку зі спортивного орієнтування на двох дистанціях – короткій та середній – змагалися юнаки і дівчата трьох вікових груп – 13-14, 15-16 та 17-18 років. Переможці і призери дистанцій нагороджувалися у кожній віковій групі. У загальному командному заліку переможцем Кубку зі спортивного орієнтування стала команда Хмельницького району (тренер Кучер О.В.), друге місце посіла команда з м. Кам’янця-Подільського (тренер Бабюк В.Т.), третє – команда Шепетівського району (тренер Швець А.В.).

У Кубку області з пішохідного туризму 55-го Чемпіонату учасники змагалися на двох дистанціях ІІІ класу: «Командна смуга перешкод» та «Крос-похід». Трійка лідерів визначилася одразу. На дистанції «Командна смуга перешкод» найкращий час і найменше штрафів показала команда м. Хмельницького (тренер Габай Ю.В.). Вона і стала переможцем у цьому виді. Друге і третє місця посіли команди Шепетівського (тренер Швець А.В.) та Хмельницького (тренер Яценюк Р.В.) районів. На дистанції «Крос-похід» кращі результати знову показали команди-лідери з м. Хмельницького та Шепетівського району – вони і посіли відповідно перше та друге місця, третій результат – у команди з Полонського району (тренер Микитюк Т.О.).

За програмою Кубку з велосипедного туризму команди змагалися на дистанціях: ІІІ класу «Комплексна дистанція», яка складалася з велокросу, тріалу і фігурного водіння велосипеду та дистанції ІІ класу «Велоралі».
На «Комплексній дистанції», крім командного, визначався особистий залік учасників – серед юнаків і серед дівчат.
Переможцем та призерами Кубку області з велосипедного туризму стали: команда м. Кам’янця-Подільського (тренер Касапчук Н.Д.), друге місце у команди Старокостянтинівського району (тренер Кожевніков А.В.), третє – у команди Хмельницького ОЦТКУМ (тренер Василишин В.І.).

У Кубку області з пішохідного туризму переможцем стала команда міста Хмельницького (тренер Габай Ю.В.), друге місце посіла команда з Шепетівського району (тренер Швець А.В.). Третє місце – у команди Хмельницького району (тренер Яценюк Р.В.).
В рамках Чемпіонату області проводився конкурс туристського побуту, участь в якому впливала на залік у командному загальному підсумку. Суддівська бригада кожного дня перевіряла побут, оцінюючи планування табору і постановку наметів, чистоту, порядок та екологічний стан, зберігання продуктів і посуду. У цьому конкурсі трійка кращих була такою: 1 місце у команди з м. Старокостянтинова, друге – Дунаєвецького району, третє – у Хмельницького ОЦТКУМ.
Учасники – переможці та призери у видах – були нагороджені медалями і грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Команди-переможці і призери Кубків та їх тренери були нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Командам-призерам вручені спортивні Кубки.