Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Районний семінар-практикум на тему: «Організація та проведення туристсько-краєзнавчої роботи у загальноосвітніх закладах»

Великий китайський мудрець Ла-о-дзи, пояснював створення всесвіту з точки зору поняття ДАО, що по суті означає шлях.
А людина в цьому світі є мандрівником. «Подорож в 1000 миль розпочинається з першого кроку». А перший крок в будь якій роботі, в тому числі туристсько-краєзнавчій, розпочинається з розуміння, що кожна людина є невід’ємною частиною природи. Ставлення до природи має бути таким самим, як би ти ставився до самого себе. Весь науковий світ стурбований тим, що люди не бажають задумуватися над катастрофічними наслідками, що можуть відбутися в найближчому майбутньому з планетою Земля. За останніми даними до 2020 року популяція хребетних тварин суттєво зменшиться. Ця проблема має глобальний характер. Кожна людина має усвідомити, що спричиняючи шкоду природі, вона власноруч піднімає «дамоклів меч» над самим собою, поки не зрозуміє, що людина не є царем природи, а лише її частиною.

Проблема глибокого розуміння себе як невід’ємної частини природи стала стержнем семінару-практикуму Центру дитячої творчості
Старокостянтинівської районної ради на тему «Організація та проведення туристсько-краєзнавчої роботи у загальноосвітніх закладах«, який відбувся 27 жовтня на базі позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Калинівка».

Семінар складався з двох частин: теоретичної та практичної. Своїм досвідом туристсько-краєзнавчої роботи поділився Антон Кожевніков, керівник гуртків «Пішохідний туризм» та «Велосипедний туризм» Старокостянтинівського ЦДТ. Формулюючи індивідуальні завдання та цілі своєї роботи, він наголосив на проблематиці саме в напрямку бережного ставлення до навколишнього середовища та захисту природи, яке необхідно прививати вихованцям з малих літ. Організацію туристсько-краєзнавчої роботи у загальноосвітніх закладах він розглядає, зокрема, у взаємозв’язку з пожежно-рятувальною діяльністю та школою безпеки, що дає можливість усвідомити, що життя – є найвища цінність.

Практична частина семінару була побудована на ознайомленні з туристськими навичками, які можна відпрацьовувати на заняттях гуртка та застосовувати при організації різноманітних конкурсів та змагань, зокрема: в’язання туристських вузлів, розпалювання багаття, елементи орієнтування на місцевості тощо. При оволодінні більшої частини цих навичок не потрібно мати у наявності спеціальне туристське спорядження. Ці навички заохочують учнів до занять туризмом і мають практичне значення у повсякденному житті.

Учасникам семінару були продемонстровані етапи змагань з фігурного водіння велосипеду, а також декілька видів туристських переправ із застосуванням спеціального туристського спорядження. Бажаючим запропоновано подолати ці перешкоди та перевірити свої навики користування компасом.

Від Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської на семінарі бав присутній методист організаційно-масового відділу Вадим Козік, який при підведенні підсумків зазначив гарну підготовку семінару та важливість таких заходів для розвитку туристсько-краєзнавчої діяльності у районі.

Активну участь в організації та проведенні семінару брали керівники ЦДТ Сергій Шпітько та Олександр Волошин.

Особливу подяку організатори семінару висловили голові райдержадміністрації Фесуну Сергію Никаноровичу за надану можливість проведення семінару у чудовому місці – таборі «Калинівка».

А.Кожевніков,

керівник гуртків Старокостянтинівського ЦДТ