Гурткова робота, Гурткова робота, Новини

У Кам’янці відбувся військово-історичний вишкіл

З 28 вересня по 2 жовтня 2017 року у місті Кам’янець-Подільському на території фортифікаційної споруди «Брама Руська» відбувся військово-історичний наметовий вишкіл «Школа юних миротворців – Школа джур», присвячений 25-й річниці створення представництва ООН в Україні.

Упродовж чотирьох днів у похідних наметах, які розгорнулися у мальовничому кам’янецькому каньйоні на березі річки Смотрич, проживали діти з Житомирської, Івано-Франківської, Київської та Хмельницької областей. Ініціаторами заходу виступили громадська організація Всеукраїнське об’єднання «Союз учасників миротворчих операцій» спільно з Кам’янець-Подільською дитячою громадською організацією «Клуб юних миротворців», управлінням освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради за підтримки міського голови міста Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича та громадської організації «Кам’янець-Подільське об’єднання учасників АТО».

У заході взяли активну участь вихованці гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» (керівник В.І. Барановський) Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У програмі вишколу – таборове життя, заняття на військовому полігоні Центра розмінування та Інженерної бригади, муштрові вишколи зі стройової підготовки, підготовка почесних варт, участь у фестивалі історичної реконструкції 17 ст. «Schola millitaria», військово-історичний квест по Старому місту, зустрічі з ветеранами АТО та миротворцями, ознайомлення з унікальною історичною спадщиною Кам’янець-Подільського.

У Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України військові сапери провели ознайомчу екскурсію територією частини, а також заняття з мінної безпеки, під час яких продемонстрували їм сучасні засоби захисту, пошуку та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Також юні миротворці відвідали практичні заняття з підготовки фахівців за спеціальністю «Кінолог», а наостанок – музей Центру розмінування.

Цікавою родзинкою була участь дітей у військово-історичному вишколі у форматі «живої історії» на фестивалі історичної реконструкції 17 ст. «Schola millitaria». «Скола Мілітарія» має свої канони і традиції, серед яких є така – учасники заходу живуть у наметовому містечку, яке цього року розташовувалося у північному дворику Старої фортеці. Діти ознайомилися з автентичним табором, побачили як проводиться шикування, різноманітні змагання і маневри. Цього року у фестивалі взяло участь близько сотні реконструкторів з України (Кам’янець, Київ, Запоріжжя), Польщі, Білорусі та Великої Британії (англійці прибули з Лондона, Манчестера. Бірмінгема).

Після участі у фестивалі історичної реконструкції до табору вишколу завітав учасник АТО, дипломант фестивалю «Пісні народжені в АТО» Олександр Барановський. Пісні про бойові дії на території нашої держави, про загиблих побратимів і тих хто зараз захищає незалежність нашої України схвилювали слухачів.

Вечірня програма змусила відчути неабиякий адреналін, а саме: екстремальна поїздка без обмежень на переобладнаній бойовій розвідувально-дозорній машині БРДМ. Поїздка по пересіченій місцевості з подоланням водних перешкод, підйомів і спусків надала можливість зрозуміти особливість і унікальність Кам’янецького каньйону, а також виникнення назви міста – «Квітка на камені».  БРДМ-2 може рухатися практично в будь-яких умовах, просто змінюючи тиск в колесах прямо з місця водія. Поїздка каньйоном на спеціальній армійській техніці залишила незабутні спогади навіть у найдосвідченіших шукачів пригод.

Здійснивши декілька екскурсій по місту, побувавши у Старій фортеці, ознайомившись з унікальною експозицією макетів найвидатніших замків України, учасники вишколу взяли участь у незабутньому футквесті «Нічний Кам’янець».

Побували також і у сусідній Чернівецькій області – у 1000-літньому Хотині. Історія фортеці пов’язана з багатьма історичними подіями. Але найяскравіша з них – Хотинська війна 1621 р., яка стала символом козацької звитяги. Під стінами Хотинської фортеці впродовж серпня-вересня точилася запекла битва між турецькою армією султана Османа II та об’єднаними українсько-польськими силами: козацьким військом на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним і польською армією під керівництвом Яна Кароля Ходкевича. Українці та поляки нанесли нищівної поразки 250-тисячній турецькій армаді, яка на той час була найсильнішою в світі і тримала під гнітом чимало країн Європи.

    

Відвідини Жванецької фортеці, яка розташована на кордоні між Хмельницькою та Чернівецькою областями, дозволила ознайомилися з історичним та архітектурним минулим цього колись дуже потужного стратегічного оборонного об’єкта. Ще один цікавий історичний об’єкт в с. Жванець – в 30-х роках 20 століття вздовж кордонів СРСР з Румунією була побудована система залізобетонних укріплень. Один з таких ДОТів зберігся якраз коло залишків замку.

Володимир Барановський,

керівник гуртка козацько-лицарського

виховання «Джура» ХОЦТКУМ