Новини

22.04.15Новини

Відбувся семінар на тему: «Гра «Сокіл» («Джура») та «Бойовий гопак» як система національно-патріотичного виховання молоді»

16 квітня Хмельницьким обласним  центром туризму і краєзнавства учнівської молоді  було проведено обласний семінар-практикум для спеціалістів управлінь/відділів освіти, які відповідають за організацію дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Семінар на тему «Гра «Сокіл» («Джура») та «Бойовий гопак» як система національно-патріотичного виховання молоді» проводився з метою поліпшення виховної роботи з учнівською молоддю на основі традицій і звичаїв українського народу, формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків. У семінарі взяли участь більше 40 спеціалістів управлінь/відділів освіти, керівників команд, представників громадських організацій.
Семінар складався з практичної і теоретичної частин. Під час практичної — учасники мали змогу ознайомитись з педагогічним досвідом у напрямку патріотичного виховання молоді у районах та містах області.
З особливостями організації районного етапу гри «Джура» познайомив  Шпак Віктор Володимирович, керівник гуртка козацько-лицарського виховання Хмельницького ОЦТКУМ, який діє на базі загальноосвітньої школи №3 м. Деражні.  
Досвідчені керівники гуртків та тренери команд-переможниць Всеукраїнських етапів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)з м. Камянця-Подільського Гринишина Олена Володимирівна, Барановський Володимир Іванович  презентували учасникам семінару досвід роботи гуртків козацько-лицарського виховання «Джура».
Про багаті можливості національно-патріотичного виховання підростаючого покоління засобами українських козацьких бойових мистецтв розповів голова Хмельницької обласної федерації Бойового гопака Українського козацтва Куць Іван Олексійович. Неабияку зацікавленість в учасників семінару викликав майстер-клас з таких традиційних козацьких забав як «Боротьба навхрест» та «Лава на лаву».
В теоретичній частині директор Хмельницького ОЦТКУМ  Шенькарук Сергій Миколайович  висвітлив актуальність даного напрямку виховної роботи.  Питання, що стосуються організації гри в навчальних закладах розкрив член обласного штабу гри, голова Ради козацьких отаманів Хмельницької області при Хмельницькій ОДА  Скоробагатий Сергій Олександрович. Інформацію щодо організації та підготовки обласного етапу гри висвітлювали методисти обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Колесник Наталія Вячеславівна, Кіретова Інна Олексіївна.
Сьогодні, коли Україна знаходиться фактично в стані гібридної війни з Російською Федерацією,   потреба в національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління є нагальною. В контексті нових викликів, що постали перед країною, педагогічним  працівникам необхідно відповідально поставитись до національно-патріотичного виховання учнівської молоді та переглянути практику виховної роботи в навчальних закладах Хмельниччини.  
Цьому сприятиме нова Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2015 — 2019 роки  затверджена 26 березня 2015 року на колегії МОН України. Оскільки найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави та нації, одним із дієвих засобів національно-патріотичного виховання є запровадження в навчальних закладах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).                                                                                  Колесник Н.В., методист інформаційно-методичного вдділу