Вигнання з України нацистських окупантів, Новини

70-та річниця визволення Хмельниччини від фашистських загарбників

До 70-ї річниці визволення Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників до обласного центру доставили капсулу, яка поповнюється землею з усіх куточків України, де проходили бої за визволення нашої Батьківщини від окупантів.
Всеукраїнська та міжрайонна естафета пам’яті «Слава визволителям України», присвячена 70-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, стартувала у Луганську в лютому 2013 року. Символи естафети – штандарт 1-го Українського фронту та гільза із землею – вже пройшли багатьма областями країни. У жовтні цього року символи Перемоги доправлять до музею Великої Вітчизняної війни у Києві.

Забір землі для капсули у Хмельницькому відбувся на Меморіалі Слави. На цьому місці колись був концтабір  — тут загинуло багато воїнів. Тому, саме в цьому місці вирішили взяти трохи землі, щоб поповнити капсулу, яка потім поїде в Тернопільську область.
Як уже зазначалось, крім Всеукраїнської на минулому тижні проходила і міжрайонна естафета, яка здійснювалась у трьох напрямках – в такому порядку, як визволяли Хмельницьку область. Вона пройшла майже по всіх районних центрах, по населених пунктах із залученням громадськості, молоді.   26 березня, під час відзначення 70-річчя визволення від фашистських загарбників естафету пам’яті від обласного центру прийме місто Кам’янець-Подільський.