Методична робота, Новини
Проведено обласний етап конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики 2013 року
Обласний етап конкурсу на кращий навчально-методичний матеріал туристсько-краєзнавчої тематики проводився у м. Хмельницькому з 09 по 11 грудня 2013 року. Конкурсні матеріали надійшли від 5 міських та 14 районних відділів, управлінь освіти, молоді та спорту і були представлені педагогами шкіл, центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів, Будинків творчості школярів.
Всього надійшло 58 конкурсних матеріалів.
Серед них:
- методичних рекомендацій і розробок – 26
- розробок туристських маршрутів – 19
- програм туристсько-краєзнавчих гуртків – 12
У номінації «Методичні рекомендації» серед матеріалів щодо діяльності позашкільного навчального закладу журі Конкурсу відмітило методичні рекомендації, підготовлені педагогічними працівниками Нетішинського Краєзнавчого центру: «На допомогу керівнику ПНЗ» (автор Матус О.О.), «Імідж гуртків Краєзнавчого центру туристсько-краєзнавчого напряму як ресурсний потенціал його розвитку» (автор Федорчук К.М.). Ці матеріали знайомлять з досвідом організації навчально-виховного процесу позашкільного навчального закладу туристсько-краєзнавчого спрямування, метою якого є висока ефективність його діяльності, із застосуванням моделей сучасних педагогічних технологій, що допомагає формуванню позитивного іміджу гуртків цього напрямку. Матеріали адресовані директорам, методистам та керівникам гуртків позашкільних закладів.
Серед методичних рекомендацій, присвячених організації гурткової роботи, керівників гуртків, зокрема, краєзнавчого профілю, зацікавлять «Інтерактивні методи роботи на заняттях гуртків етнографічного спрямування» (автор Повар О.В., Кам’янець-Подільська міська станція юних туристів), «Метод проектів у краєзнавчій роботі» (автор Сищук М.В., ЗОШ№4, м. Славута), «Життєвий простір краєзнавчого гуртка як засіб активізації пошукової діяльності» (автор Якимчук І.В., ЦДЮТ, м. Шепетівка).
У напрямі «Зміст і форми роботи музеїв навчальних закладів» актуальним визнано методичний матеріал «Музейна педагогіка – дієвий чинник патріотичного виховання дошкільнят», підготовлений творчою групою педагогічних працівників дошкільного навчального закладу №2 м. Славути, в якому подається система виховної роботи на засадах музейної педагогіки, яка включає в себе музеєзнавство, педагогіку та психологію.
У номінації «Розробки туристських маршрутів» найбільшу кількість балів в оцінці членів журі набрала розробка «Від простішого до складнішого» (автор Мельник І.В., Хмельницький районний Центр дитячої та юнацької творчості). В ній пропонуються шість туристсько-спортивних маршрутів Карпатами, переважно Буковинськими, від ІІІ ступеня до ІІІ категорії складності. Керівники туристсько-спортивних груп, здійснюючи походи за цими маршрутами, від простішого до складнішого, зможуть підготовити їх учасників до походів у більш складному гірському районі, наприклад, у горах Кавказу.
Серед розробок маршрутів переважну більшість склали розробки екскурсійних маршрутів – 15 з 19-ти. Одним з найкращих визнано автобусний екскурсійний маршрут «Перлини Поділля» (автори Ващук Н.І., Лупійчук В.М., НВК №16, м. Кам’янець-Подільський), який ознайомлює із старовинними палацово-парковими ансамблями Хмельниччини, що у Маліївцях, Самчиках та Антонінах.
70-річчю визволення України від фашистських загарбників присвячена розробка екскурсійного маршруту «Діти Славутчини і війна» (автор Слівіна А.О., Славутський міський центр туризму і краєзнавства). Маршрут пролягає до найбільш відомих пам’яток історії Славутського району, пов’язаних з участю дітей та підлітків у боротьбі з ворогом на окупованій Славутчині.
Екскурсійний маршрут «До святих і цілющих джерел» (автор Крайник М.П., ХМЦТКЕУМ) знайомить з унікальними цілющими джерелами Подільського краю. Маршрут, який є різновидом акватуризму, проходить в межах трьох районів – Хмельницького, Деражнянського і Летичівського.
В номінації «Програми гуртків туристсько-краєзнавчого профілю» журі відзначило програму гуртка «Юний екскурсовод» (автор Котик Л.Д., ЗОШ№2, м. Нетішин), яка спрямована на ознайомлення учнів з історією та культурою рідного краю, оволодіння колом знань, умінь та навичок, необхідних юному екскурсоводу, формування наукових інтересів, творчих здібностей, та орієнтацію учнів на професію краєзнавця, екскурсовода, працівника музею.
З матеріалами Конкурсу можна ознайомитись у методичній бібліотеці обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (м. Хмельницький, вул. Примакова, 2). Інформаційно-методичний відділ
Тематичний каталог методконкурсу_2013
- Калейдоскоп патріотичних ідей
- Вітаємо чемпіонів та призерів України зі спортивного водного туризму!
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для середньої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для молодшої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для старшої вікової групи