Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Обласний збір переможців обласного туру конкурсу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

 

    13 квітня 2017 року у м. Хмельницькому на базі Хмельницького національного університету був проведений обласний збір переможців обласного туру конкурсу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», організований Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. Збір переможців став підсумком пошуково-краєзнавчої роботи учнів та педагогів в рамках обласного туру конкурсу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» за 2016 рік. На заочний конкурс надійшло 106 краєзнавчо-дослідницьких робіт з районів та міст області. Значну увагу юні краєзнавці та їх керівники-наставники приділили дослідженням по всіх шести напрямах: «Духовна спадщина мого народу», «Козацькому роду нема переводу», «Із батьківської криниці», «З попелу забуття», «Геологічними стежками України», «Географія рідного краю». У заході взяли участь 85 переможців, призерів, вчителів та активних учасників експедиції – представники від районів та міст області.

   
З вітальним словом до юних краєзнавців звернулися головний спеціаліст відділу професійної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації Ольга Володимирівна ПОЛІЩУК, т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Вячеславівна КОЛЕСНИК; проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету, доцент, кандидат економічних наук Сергій Анатолійович МАТЮХ; відповідальний секретар обласної організації Національної спілки краєзнавців України Анатолій Григорович РОЗДОБУДЬКО. З цікавою презентацією про Хмельницький національний університет виступила завідувач кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки, професор Людмила Іванівна РОМАНОВСЬКА.

   

Під час збору переможців працювали 3 секції за напрямами експедиції «Моя Батьківщина – Україна». Юні дослідники мали змогу презентувати свої пошуково-дослідницькі роботи, обмінятися новими знаннями та досвідом. Переможці та призери були нагороджені грамотами, а керівники — дипломами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

Емоційною окрасою заходу стали художні номери та флешмоб від студентів Хмельницького національного університету під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Людмили Анатоліївни ЯКУБОВОЇ та кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Тетяни Олександрівни ГУДЗЬ.

 

Участь в обласному зборі переможців залишила у серцях приємні спогади та слугуватиме поштовхом до подальшого краєзнавчого пошуку.
                   Кондратенко О.В., організатор збору, завідувач відділу краєзнавчої, екскурсійної та гурткової роботи ОЦТКУМ.

За матеріалами ХОДТРК «Поділля-центр»              
                                                              Що досліджують «шкільні науковці» Хмельниччини?
У Хмельницькому досвідом обмінювалися молоді дослідники краю. Усі вони — фіналісти обласного туру всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Вивчали історію, географію та традиції краю. Загалом, на конкурс школярі області надіслали 106 робіт. Юних науковців бачила наша знімальна група.
«Усе було вишите бабусиними золотими ручками. Стіни і підлоги були вкриті вишитими килимами, а ліжка прогиналися під вагою вишитих подушок». Дванадцятирічна Анастасія Аннакулієва описує «Казкову кімнату» — так дівчина назвала житло своєї прабабусі. Власне, воно, а точніше ремесло вишивання, яке передається в її родині від покоління до покоління, і стало предметом дослідження юного науковця. З маминих спогадів дівчина написала книгу і відправила її на конкурс за напрямком «Із батьківської криниці». В області її оцінили на перше місце, а на всеукраїнському етапі книга зайняла третє.
Анастасія АННАКУЛІЄВА, фіналістка конкурсу, м. Хмельницький
«Мама добре пам’ятала кімнату, згадувала, розказувала, так і створили книгу».
А от Андрій Турчак зі Славути вирішив дослідити корисні копалини краю. Разом з товаришами по експедиції вирушив у тамтешні ліси й знайшов зародки глини, піску й вапняку. Дослідив значення мінералів і відправив на конкурс за напрямком «Геологічними стежками України». На вивчення копалин йому знадобився місяць.
Андрій ТУРЧАК фіналіст конкурсу, м. Славута
«Ми орієнтувалися по карті, питалися в людей, які живуть біля лісів, шукали інформацію в інтернеті. Коли пішли експедицією при собі мали зі знарядь тільки лопату».
Загалом, конкурс відбувся за шістьма напрямками – «Духовна спадщина мого народу», «Із батьківської криниці», «Козацькому роду немає переводу», «Із попелу забуття», «Геологічними стежками України» і «Географія рідного краю». Багато досліджень на історичну тематику. Серед тих, хто її обрав – Анастасія Міщук з Нетішина. Дівчина написала про «Жінок Нетішина в історії АТО», зокрема, про одну з тамтешніх волонтерок.
Анастасія МІЩУК, фіналістка конкурсу, м. Нетішин:
Ольга Омельчук координувала роботу медиків-добровольців, створила власний проект, зараз вона вже вдома».
Про героїв сьогодення писали більшість дослідників.
Оксана КОНДРАТЕНКО, організатор заходу:
«Це така тема, багато в кого з дітей батьки, брати служать в АТО. Їм це болить, вони досліджують це, спілкуються з атовцями, а потім висвітлюють у своїх конкурсних роботах».
На обласний етап всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді було надіслано 106 робіт. Ті, які оцінили на перше місце, відправили на його фінальну частину. Дві роботи наших дослідників посіли там третє місце.