Гурткова робота, Екскурсійно-оздоровча робота, Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Передноворічні екскурсійні поїздки гуртківців
15 грудня з вихованцями гуртків «Юні українознавці» та «Туристи-краєзнавці» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртків Гордєєва Ганна Володимирівна) були проведені передноворічні екскурсії. Гуртківці побували на території чудового, квітучого краю України – Гуцульщині. Кругом високі гори, ліси, долини, п’янке смерекове повітря…
Перший маршрут пролягав до м. Коломия Івано-Франківської області в музей писанкового розпису або Музей «Писанка», який є єдиним у світі таким музеєм. Гуртківці дізналися про історію створення музею писанкового розпису, заснований на основі колекції писанок Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини. Його урочисте відкриття відбулося 26 жовтня 1987 р. у приміщенні церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії – пам′ятки архітектури ХVІ ст. У вересні 2000 році спеціально для збереження і експонування творів писанкового розпису – писанок – було побудовано архітектурну споруду у формі найбільшого у світі писанкового яйця, яка згодом стала візиткою Коломиї. Будівля спроектована архітектором Ігорем Євстахійовичем Шумином. Оригінальна споруда будинку містить у собі частину пам′ятника писанці, висота якого сягає 13,5 метрів, а діаметр 10 метрів. Таким чином, коломийський пам′ятник є найбільшою писанкою у світі. Експозиція Музею налічує понад 12000 писанок і 3000 декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу. У колекції писанкового розпису зберігаються традиції ще дохристиянських часів. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України.
Цікавим був і другий екскурсійний маршрут в с. Пістинь Косівського району Івано-Франківської області до Резиденції Святого Миколая. Резиденція Святого Миколая знаходиться на території національного природного парку «Гуцульщина». Маєток Святого Миколая є одним із найчарівніших куточків Українських Карпат – Косівщини, яка є мистецьким центром Гуцульщини, з добре збереженими унікальними природними комплексами, різноманітними бальнеологічними та лікувальними природними ресурсами (лікарські рослини, мінеральні джерела, цілюще повітря, чисті гірські річки та озера, екологічно чисті продукти харчування), сприятливими кліматичними умовами для оздоровлення та відпочинку дітей в усі пори року.
Гуртківці побували в садибі Святого Миколая, де є його робочий кабінет, опочивальня та кімната-музей новорічно-різдв’яної іграшки, тут їм запропонували майстер-клас з виготовлення новорічних іграшок. Навколо будинку розташовані дерев`яні скульптури різних казкових героїв і будиночки для дітей. Гуртківці отримали подарунки від Святого Миколая. Вони розповідали вірші, співали пісні. Загадували бажання торкаючись до однієї з іграшок на ялинці, залишали листівки на пошті Миколая.
Екскурсійні маршрути сприяли розширенню історичних знань гуртківців, вони отримали загальне уявлення про Гуцульський край, поглибили інтерес до пам’ятників старовини, що сприяло вихованню любові та бережного ставлення до історичного минулого рідного краю.
Ганна Гордєєва
керівник гуртків ХОЦТКУМ
- Калейдоскоп патріотичних ідей
- Вітаємо чемпіонів та призерів України зі спортивного водного туризму!
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для середньої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для молодшої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для старшої вікової групи