Гурткова робота, Екскурсійно-оздоровча робота, Новини
Екскурсії з гуртківцями на канікулах
Екскурсія до Львова
Під час канікул ми з вихованці гуртків «Спортивне орієнтування» та «Туристи-краєзнавці» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртків Гордєєва Ганна Володимирівна) здійснили цікаву екскурсію до гостинного українського міста Львова. Львів заснований королем Данилом у середині XIII століття. Близько 1272 року місто стало столицею Королівства Русі (Галицько-Волинського князівства). У добу середньовіччя Львів був важливим торговельним центром. Сама назва «Львів» дана місту на честь князя Лева Даниловича, сина засновника Львова короля Данила. Упродовж своєї історії Львів жодного разу не змінював назви.
Серед інших історичних місць Львова гуртківці побували на Висо́кому За́мку, який є найвищою точкою міста. Замок, збудований у XIII столітті на Замковій горі, був майже повністю розібраний протягом XIX століття.
Найбільше гуртківцями сподобалися прогулянки вулицями Львова. Вони їх зачарували своєю красою і неповторністю. Вигляд багатьох вулиць зберігся протягом століть. Тому Львів вважається містом-музеєм. Центральна вулиця Львова – Проспект Свободи – одна з найкрасивіших і найпрестижніших в місті.
Марина Мазур, вихованка гуртка ХОЦТКУМ «Спортивне орієнтування»
___________________________________________________________________________________________________________
Давні артефакти Кам’янця
Кам’янець-Подільський називають містом-музеєм просто неба, містом-фортецею. Таких архітектурних та природних пам’яток всього декілька в Україні. Проте, Кам’янець особливий. Тут зберігся дух середньовічної історії, що панує на вузеньких вулицях та за замковими мурами, баштах, костелах та церквах.
На канікулах ми, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (кер. Д. П. Ващук), який діє на базі Кам’янець-Подільської ЗОШ I–III ступенів №16, здійснили екскурсію археологічними пам’ятками Старого міста. Спершу відвідали Музей старожитностей (будинок вірменського єпископа, пам’ятка архітектури XVII століття), у якому представлено стародавні артефакти Подільського регіону. Зокрема, музейна експозиція розповідає про життя людей, які мешкали у тутешньому краї, починаючи від найдавніших часів до поширення християнства. Особливо нас вразило житло прадавньої людини, знаряддя праці, побутові речі та кам’яні язичницькі ідоли.
Родзинкою нашої екскурсійної подорожі стало відвідування справжніх археологічних розкопок, що ведуться на вул. Татарській. Дослідник-археолог Петро Анатолійович Болтанюк показав розкопані фрагменти помешкань кам’янчан XIV–XVII ст. та різноманітні знайдені артефакти: керамічні вироби та монети.
Пізнавальна та навчальна екскурсія зацікавила нас до ще глибшого вивчення історії рідного краю.
Пастушок Даніела, Гиря Владислав, вихованці гуртка
- Калейдоскоп патріотичних ідей
- Вітаємо чемпіонів та призерів України зі спортивного водного туризму!
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для середньої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для молодшої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для старшої вікової групи