Гурткова робота, Новини

Про що шумів Головчинецький ліс…

В п’ятницю 14 червня незвичний рух розпочався в Головчинецькому лісі Летичівського району. Як гриби після дощу виростали наметові табори. Це збираються на своє обласне таборування юні джури.
І через певний час, вже у парадній формі під барабанний дріб юних барабанщиць із Летичівського НВК№2 та звуки козацького маршу зведеного естрадно-духовного оркестру смт. Ярмолинці та села Лісові Гринівці Хмельницького району, юні джури крокують на урочисте підняття головного прапору обласного збору дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Кожний рій має свої назву, клич-девіз та прапор. Звучить Гімн України, ройовий рою «Лицарі Поділля» (м. Кам’янець-Подільський), що став переможцем минулорічного таборування, піднімає прапор. З вітанням до учасників збору звернулись депутат Верховної ради України ІV, V, VІ скликань Лев Бірюк, член координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні при Кабінеті Міністрів України, курінний отаман Сергій Скоробагатий, голова Ради поважних козаків, генерал-хорунжий Українського козацтва, почесний працівник фізичної культури і спорту України Георгій Шатоха, директор Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Шенькарук, директор оздоровчого закладу «Смарагдове містечко», на стадіоні якого проходило урочисте відкриття, Сергій Вознюк, група військових військової частини А0553 із показовими виступами з рукопашного бою.
Програма гри була насиченою: вміння орієнтуватися на місцевості та проявляти кмітливість потрібно у командній інтелектуально-екстремальній грі «Квест», орієнтуватися та виявляти тактичне мислення необхідно під час «Теренової гри», швидкість і технічну грамотність – при подоланні «Смуги перешкод». Перевіркою підготовки юних козаків стали також і численні конкурси – «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (із пневматичної зброї), «Неповне розбирання та збирання автомату», «Рятівник» (вміння надати першу долікарську допомогу), «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), «Відун» (інтелектуальна вікторина з історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох), «Бівак» (таборування). А ще проводився конкурс звітів про добру справу рою, яка б відповідала ідейним принципам лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім».
Розпочалася гра конкурсом «Впоряд». Стройову підготовку найкраще продемонстрували рої: «Лицарі Поділля» (м. Кам’янець-Подільський), «Шахівські Сердюки» (м. Старокостянтинів) та «Подільські джури» (ХОЦТКУМ). У «Квесті» перемогли «Косаки» з Деражнянського району, другими були «Вовки» з Хмельницького району, третіми – «Чорні вершники» з Красилівщини. Після «Квесту» рої змагалися на «Смузі перешкод». Найшвидше її подолав рій «Кузьминські шибайголови» з Городоцького району, другими стали «Дикі вепри» з Шепетівського району, 3 місце посіли «Лицарі Поділля». Одним з найулюбленіших видів гри є «Теренова гра». Рої поділилися на дві сотні – малинових та синіх (за кольором прапорів). Вони намагалися швидко і непомітно знайти табір противника, щоб захопити його прапор. Тут не було рівних рою «Несамовиті орли» з м. Шепетівки із сотні синіх. З ними успіх розділили рої «Дикі вепри» з Шепетівського району та «Сокіл» з Ярмолинеччини.
У конкурсі «Стрільба» чудові результати показали дівчата Левчук Вікторія з рою «Чорні вершники» (2 місце) та Печонка Мирослава з «Шахівських Сердюків» (3 місце). А переможцем став Томчаковський Олександр з рою «Залізні вовки» (м. Славута).
«Шахівські Сердюки» стали переможцями ще в двох конкурсах – «Рятівник» та «Звіти про Добру справу», а «Косаки» – у конкурсах «Ватра» та «Бівак».
За результатами усіх видів змагань переможцем став рій «Шахівські Сердюки» (виховник Скурський Сергій) зі Старокостянтинова, друге місце – за «Косаками» (виховник Шпак Віктор) з Деражнянського району, третє посіли «Несамовиті орли» (виховник Багнюк Сергій) з м. Шепетівки.
Організаторами гри – Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді – було проведено анкетування учасників збору, яке засвідчило, що гра юним джурам сподобалась, адже перебування та участь в ній, судячи з відповідей учасників, дає досвід та нових друзів, віру в себе та нові знання, сприяє згуртованості та витривалості, дає поштовх до більш тривалих тренувань і дарує позитивні емоції. Були висловлені побажання організаторам гри: частіше проводити такі заходи та збільшити дні перебування на них вдвічі…
Високо оцінив гру і начальник Головного штабу гри «Сокіл» Анатолій Грива: «Хмельничани молодці! Обласний етап у Хмельницькій області у цьому році найближче до ідеального стану: вже таборування проводиться 4 дні, наметове містечко, парад, відкриття…»
І.Кіретова,
заступник директора
Хмельницького ОЦТКУМ