Гурткова робота, Новини

Обласна школа виховників Джур та обласний збір ройових

На виконання Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2018-2021 роки під керівництвом Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА за фінансової підтримки Управління молоді та спорту Хмельницької ОДА з 22 по 24 березня в м. Кам’янці-Подільському проведені обласний збір ройових та обласна школа виховників Джур. Заходи організовані та проведені Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Кам’янець-Подільською дитячою громадською організацією «Клуб юних миротворців».

   

До проведення обласної школи виховників Джур були залучені тренери, які пройшли Всеукраїнські семінари-тренінги ТоТ «Школа виховників Джур» (далі – ШВД): Дрозда Андрій, Дрозда Оксана, Багнюк Сергій, Борисюк Олег, Колесник Наталія та Назаренко Анатолій.

   

Учасників обласної школи виховників Джур навчали формувати рої, знайомили з методикою проведення вправ на притирання, ламання бар’єрів, зближення і формування команди. Виховники закріпили свої знання, утворивши власний курінь та обравши курінного, провели дискусію: «Як досягнути результату в 1000 куренів гри «Джура» за 3-5 років», а також обговорили мету та стратегію гри «Джура» на наступне десятиліття та визначили виховний ідеал «Джури» в контексті стратегії національно-патріотичного виховання.

З новим Положенням та спеціалізаціями Джури – додатками до базової програми: Джура-Прикордонник, Джура-Десантник та іншими активностями для джур ознайомила тренер ШВД Наталія Колесник.

   

Головним завданням збору ройових було формування у них лідерських якостей. Знайомство за допомогою різноманітних ігор та вправ дозволило за декілька годин сформувати справжні команди.

Програми обласного збору ройових та обласної школи виховників джур були досить насиченими та багатогранними. Багато нових знань, ще більше практики. Учасники школи виховників Джур активно долучались до практичних занять, які проводились для учасників збору ройових. Та найбільше уваги приділялося вишколам.

   

З окремими аспектами конкурсу строю та маршової пісні «Впоряд» і діями ройового під час виконання виду присутніх ознайомив керівник гуртків військово-патріотичного напряму, вчитель предмету «Захист Вітчизни» Володимир Барановський.

З принципами та правилами надання першої медичної допомоги учасників вишколу ознайомив Олег Коваль – лікар з медицини невідкладних станів, учасник миротворчих місій ООН у Південному Лівані. Ройові та виховники не тільки прослухали лекцію, але й ознайомилися з оснащенням реанімобіля, який розроблено та обладнано для транспортування пацієнтів та надання реанімаційної допомоги в критичних станах, із широким спектром медикаментів. Також проводилися практичні заняття з десмургії, на якому навчали різним методам накладання пов’язок та формам застосування перев’язувального матеріалу.

   

Вперше в цьому році в програму гри введено змагання «Саперна підготовка». Вишкіл з саперної справи проводив офіцер Центру розмінування, інструктор з міно-пошукової справи, учасник миротворчих місій Олексій Шиманський. Використовуючи презентацію, він ознайомив всіх присутніх з вибухонебезпечними предметами та правилами поводження з ними, показав цікавий фільм про роботу саперів Центру розмінування в зоні АТО та правила користування саперним щупом. Під керівництвом Володимира Барановського учасники вчилися мінувати територію, а потім за допомогою саперного щупа виявляти та знешкоджувати «ворожі» міни.

З бойовим гопаком – українським бойовим мистецтвом на основі елементів традиційного козацького бою та з основами шабельного бою виховників і ройових знайомили та навчали тренери ШВД Андрій Дрозда та Олег Борисюк.

   

Розширити знання про історію доби козаччини та періоду Української революції 1917-1921 років допомогли інтелектуальна гра-вікторина «Відун» та настільна гра «Українська революція 1917-1921 років», яку провів учасник Всеукраїнського збору ройових Андрій Колесник.

Перед роз’їздом усі учасники обласного збору ройових та обласної школи виховників Джур взяли участь у проведенні флешмобу на підтримку полонених українських моряків, який був ініційований роєм «Подільські джури» м. Кам’янець-Подільського.

За підсумками роботи обласної школи виховників Джур учасники отримали посвідки.

О.Пукас, методист ХОЦТКУМ, В. Барановський, Н. Галецька,

керівники гуртківвійськово-патріотичного напряму