Анонси заходів, Гурткова робота, Новини
Військово-патріотичний квест для студентської молоді 2019
Попередні умови
Загальні положення
- Дата проведення: 17.10.2019. Початок о 12.00.
- Місце проведення: парк ім. М. Чекмана, м. Хмельницький.
- Склад команди: 4 студента (не менше однієї особи протилежної статі) вищого навчального закладу (І-ІV рівня акредитації) та представник. Від одного закладу освіти дозволяється виставляти не більше 3-х команд.
- Команда повинна мати власну назву.
- Попередні заявки надсилаються на ел. пошту khotstkum@gmail.com до 15.10.2019.
- Іменні заявки команд за встановленою формою (див. на сайті http://otstkum.km.ua) подаються при реєстрації команд до 11.30 в день проведення квесту. Разом з іменною заявкою необхідно подати студентські квитки учасників.
- Команда має бути забезпечена: ручкою (олівцем), бинтом.
- Усім учасникам необхідний змінний спортивний одяг.
- Штрафний час з розрахунку 1 бал – 30 секунд.
- Заданий час проходження квесту – 3 години.
- У видах, де результат визначається за часом, етапи проходяться лише у зазначеній послідовності.
- Квест складається з п’яти видів, кожен з яких має окремий залік.
- Команди призери нагороджуються грамотами (в окремих видах та загальному заліку) Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
- Представники команд можуть бути залучені до суддівства.
Вид №1 «Смуга перешкод».
ЗЧ виду — 10 хв. (участь беруть 4 чол. з команди)
1.1 Купини
Відстань між купинами – до 1,5 м. Кількість купин 6 шт. Учасники повинні по купинах подолати ділянку перешкоди.
Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 3б.
1.2 Паралельні мотузки.
Учасники долають етап по наведених суддями паралельних мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів.
Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.3 Переправа метелик.
Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів.
Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.4 Павутина.
Учасники долають етап, рухаючись по сітці з мотузок. Рух по землі під сіткою – заборонений.
Штрафи: торкання рельєфу – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.5 Маятник.
Учасники переправляються через умовну перешкоду по підвішаній суддями мотузці (маятника).
Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; опора на рельєф в зоні перешкоди/падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
1.6 Рух по підвішених точкових опорах
Учасники долають етап по наведених суддями мотузках. Довжина етапу – до 20 метрів.
Штрафи: заступ за контрольну лінію/торкання – 1б.; два учасники на перилах – 3б.; падіння (дві кінцівки або корпус на землі) – 6б.
На кожному етапі, крім етапу не може одночасно знаходитись більше одного учасника. За кожного учасника, що не пройшов етап, команда отримує 10 балів штрафу. На етапах Паралельні мотузки, Переправа метелик, Маятник, якщо учасник зривається в зоні етапу, він отримує штраф «падіння» (6б.) та завершує роботу на даному етапі. При цьому етап учасником вважається пройденим.
Результат команди визначається сумою часу проходження етапів та штрафних балів. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, у якої менше штрафних балів.
Вид №2 «Рятувальні роботи на водному об’єкті«.
ЗЧ виду — 15 хв. (участь беруть 4 чол. з команди)
2.1 Катамаран.
Учасникам на 4-х місному катамарані потрібно обійти розміщений суддями буй, та повернутись на лінію старту. Етап проходиться в захисному спорядженні.
Штрафи: команда не обійшла буй ( 40 балів), катамаран не увійшов у фінішні «ворота» – 10б.
2.2 Кидання рятувального кінця.
Один із учасників кидає рятувальний кінець у розташовану у воді мішень. Відстань до мішені – до 10м. Попаданням вважається торкання рятувального кінця до мішені. У команди є 3 спроби.
Штрафи: непопадання у мішень – 3б. (штрафується кожна спроба);
2.3 Надання долікарняної допомоги та транспортування потерпілого.
По прибутті на етап один із учасників (за вибором команди) стає умовно потерпілим. Умовна травма – перелом ключиці. Команда, використовуючи власний бинт накладає пов’язку Дезо (рис. 1). Транспортувати потерпілого потрібно методом «на замку» (див. рис.2)
Штрафи: невірно накладена пов’язка – 3 б.; падіння потерпілого -10б.; невірне транспортування – 3б.
2.4 Тестові завдання з медицини.
Учасники отримують бланк з тестовими завданнями про симптоми та надання першої допомоги при утопленні, обмороженні, тепловому ударі, ураженню струмом, укусах ядовитих тварин, отруєнні.
Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.
Результат команди визначається сумою часу проходження етапів та штрафних балів. На етап 2.1. «Катамаран» час засікається окремо по перетинанню ліній старту та фінішу. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, у якої менше штрафних балів.
Вид №3 «Військово-спортивна смуга».
ЗЧ виду — 10 хв. (участь беруть 2 чол. з команди)
3.1 Метання гранати
Кожен член команди по черзі кидає учбову гранату в мішень – контур окопу розміром 3 х 1м. Відстань до мішені –10 м. Попадання зараховується лише тоді, коли точка приземлення гранати знаходиться в контурі окопу. За кожне попадання команда отримує 5 балів до результату виду.
3.2 Неповне збирання та розбирання АК-74.
Один з учасників збирає та розбирає АК-74. Часовий результат переводиться в бали за наступною схемою: час збирання та розбирання до 30 сек.– 40 балів, від 31 до 60 сек. – 30 балів, від 61 до 120 сек. – 20 балів, від 121 до 180 сек. – 10 балів, понад 180 сек. – 5 балів. За кожну помилку від результату віднімається 3 бали.
3.3 Спорядження магазину патронами АК-74.
Один з учасників Спорядження патронами магазин АК-74. Часовий результат переводиться в бали за наступною схемою: час спорядження до 30 сек.– 30 балів, від 31 до 60 сек. – 20 балів, від 61 до 120 сек. – 10 балів, від 121 до 180 сек. – 5 балів, понад 180 сек. – 2 бала.
3.4 Підтягування на перекладині
Учасники по черзі виконують вправу «Підтягування на перекладині». Кожен з учасників може зробити один підхід. Сумарна кількість зроблених підтягувань обома учасниками визначає бальну оцінку команди за етап.
Результат команди визначається сумою балів набраних під час проходження етапів. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, учасник якої швидше виконав завдання на етапі 3.4. «Неповне збирання та розбирання АК-74″.
Вид №4 «Туризм і краєзнавство»
ЗЧ виду — 15 хв. (участь беруть 2 чол. з команди)
4.1 В’язання вузлів.
Команда тягне 4 картки з назвами вузлів. В’язати вузли може будь-яка кількість учасників. Штрафи: відсутність контрольних вузлів, перекручування мотузок в вузлі, не сформований вузол – по 1б. (але не більше 3 балів); не зав’язаний або не вірно зав’язаний вузол – 3б. (Перелік вузлів: прямий, вісімка, зустрічний, подвійний провідник, австрійський провідник, ткацький).
4.2 Фотовікторина.
Учасникам потрібно вказати, яка історична, архітектурна споруда, пам’ятка природи, що знаходиться на території України зображена на фото. Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.
4.3 Тестові завдання з краєзнавства.
Учасники отримують бланк з тестовими завданнями краєзнавчого напряму.
Штрафи:Кожна невірна відповідь – 2б. штрафу.
Результат команди визначається сумою часу проходження етапів та штрафних балів. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, у якої менше штрафних балів.
Вид №5 «Естафета зі спортивного орієнтування»
(участь беруть 4 чол. з команди)
5.1 Естафета зі спортивного орієнтування.
Команда розбивається на дві пари для проходження естафети. Кожна з пар учасників почергово стартують на своїй дистанції зі спортивного орієнтування. Після фінішу перший учасник передає карту своєму напарнику. Мета – за найменший час знайти усі контрольні пункти. Масштаб карти 1:7500.
Результат команди – сума часу двох естафетних пар «плюс» штрафні бали.
Штрафи: за кожен незнайдений контрольний пункт – 10б. штрафу.
Результат команди визначається сумою часу проходження етапів та штрафних балів. У випадку рівності результатів вище місце займає та команда, у якої менше штрафних балів.
Підведення підсумків
Загальний результат команди у квесті визначається за сумою місць усіх видів. Команди які не прийняли участь у якомусь з видів займають місця після команд які пройшли квест повністю. У випадку рівності суми місць видів кращий результат буде у команди яка посіла вище місце у виді №1 «Смуга перешкод».
Додаткова інформація за телефоном: 097 772 90 62 (Дмитро Вікторович), веб-сайт: http://otstkum.km.ua/
- Калейдоскоп патріотичних ідей
- Вітаємо чемпіонів та призерів України зі спортивного водного туризму!
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для середньої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для молодшої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для старшої вікової групи