Гурткова робота, Новини
Четвертий Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»
З 30 листопада по 1 грудня цього року в Києві відбувся Четвертий Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!», на якому була присутня і делегація з Хмельницької області.
На урочистому відкритті Форуму з вітальним словом до його учасників звернулися: заступник Міністра освіти і науки України Хобзей Павло Кузьмович, заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Тиліщак Володимир Семенович, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Неділько Сергій Вікторович, голова Наглядової Ради Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження» та директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України Вербицький Володимир Валентинович.
Подіями Форуму стали підписання угоди про співпрацю між Українським інститутом національної пам’яті, Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Міжнародною благодійною установою «Центр національного відродження» та підписання меморандуму між Міністерством освіти і науки України, Асоціацією молодіжних центрів України та шістьма найбільшими загальнонаціональними мережами молодіжних організацій про створення молодіжного центру громадянської освіти на базі Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.
Відбулось нагородження почесними відзнаками за багаторічну сумлінну працю з розвитку Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Серед нагороджених була відзначена і директор Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Колесник Наталія Вячеславівна.
На пленарному засіданні з доповіддю «Громадянська освіта молоді – виклики та реалії» виступив Юзич Юрій Петрович, голова Крайової пластової ради НСОУ Пласт. Він розповів про нещодавно схвалену Концепцію розвитку громадянської освіти в Україні.
З доповідями «Історична пам’ять про спротив тоталітаризму як чинник формування патріотизму», «Постаті Української революції 1917-1921 років у патріотичному вихованні молоді» та презентацією «Проект Українського інституту національної пам’яті «Місця пам’яті Української революції» виступили співробітники Українського інституту національної пам’яті.
Цікавим був тренінг «Міфодизайн: технології управління медіареальністю», який провів Євген Бондаренко, голова Школи медіа-патріотів.
У другій половині дня відбулись секційні засідання, а завершився день переглядом документального фільму про жінку-воїна «Кримчанка Харитина Пекарчук: жінка-воїн в лавах Армії УНР».
Наступного дня пленарне засідання Форуму розпочалось з виступу Гриви Анатолія Миколайовича, який ознайомив з нововведеннями Положення про гру «Сокіл» («Джура») та з шляхами їх впровадження.
Про національно-патріотичне виховання в системі освіти через призму освітньої реформи розповів Демедюк Юрій Григорович, керівник експертної групи з питань позашкільної освіти директорату інклюзивної та позашкільної освіти.
Святослав Шеремета, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій поділився досвідом організації та проведення пошукових експедицій для встановлення місць поховань українських військових.
Підсумки Форуму підвів Неділько Сергій Вікторович, який повідомив про плани МОН України щодо внесення змін до наказу від 04.09.2018 № 966 «Про проведення у 2018/2019 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)»; про нові масові заходи в рамках гри та про перспективи розвитку гри на 2019-2023 роки.
Завершився Форум загальною дискусією, під час якої бажаючі виступили з пропозиціями та поділилися досвідом.
О. Пукас, методист ХОЦТКУМ, учасниця Форуму