Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття

23 по 25 березня 2017 року у м. Черкасах на базі Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького проходила ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття».

На конференцію прибули делегації із 17 областей України. Організатором проведення конференції виступив Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Головним завданням конференції було дослідження молоддю основних подій державотворчих процесів на території України, формування суспільних проявів поваги до історичного минулого. З вітальним словом до учасників звернулися очільники області, головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Світлана Бут, заступник начальника Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валентина Ткаченко, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько.

Під час пленарного засідання перед учнями та вчителями виступили:

Корновенко С.В., доктор історичних наук, професор, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, з доповіддю на тему «Антський союз племен: біля витоків української державності»;

Чабан А.Ю., доктор історичних наук, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, дійсний член Української академії історичних наук на тему «Державотворчі процеси на території Середньої Наддніпрянщини в добу середньовіччя»;

Масненко В.В., доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри «Історії України»: «Українська революція 1917-1921 рр., як важливий етап модерного державотворення».

Працювало 4 секції, у роботі яких взяло участь більше як 40 учнів з областей України.

Делегацію від Хмельницької області представляли: Олеся Чернова, учениця 10 класу Радісненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Красилівського району та Любов Михайлівна Олійник, керівник роботи, вчитель історії, директор Радісненської ЗОШ І-ІІІ ст. Олеся представила слухачам свою доповідь «Феномен сепаратизму в історії України періоду визвольних змагань 1917-1919 рр.» Наші учасники нагороджені грамотами УДЦТКУМ.

Програма конференції включала екскурсійні подорожі: «Архітектурне намисто Черкас», учасники побували у Буддійському храмі «Білий Лотос», у с.Мошни, де у свій час перебував Т.Г.Шевченко. Та найбільше враження на всіх справило м. Канів і відвідування могили Т.Шевченка на Чернечій горі. У конференцзалі літературно-меморіального музею відбулось закриття конференції та нагородження учасників.

 

  

Олійник Л.М., вчитель історії, директор Радісненської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

Кондратенко О.В., завідувач відділу краєзнавчої, гурткової та екскурсійної роботи ОЦТКУМ.