Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття
25-26 березня 2016 року на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Серед 14 делегацій з 12 областей України у конференції взяла участь і делегація з Хмельниччини.
Головним гаслом конференції стали слова Василя Симоненка «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», а ключовими її завданнями є здобуття учасниками знань про історичні події і факти, політичних, військових і духовних діячів державотворення на землях сучасної України, пошук шляхів подолання теперішніх проблем щодо зміцнення Української державності.
Юних краєзнавців привітали Віталій Коваль, перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації, Оксана Сімушіна, заступник начальника управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Наталія Савченко, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Дмитро Омельченко, член Правління Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Сергій Корновенко, доктор історичних наук, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Яскравим акордом урочистості стали виступи юних дарувань Черкащини.
Під час конференції працювали секції за такими тематичними напрямами: «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях, їх роль і місце у боротьбі за звільнення народу від гніту та зовнішніх посягань, внесок у формування основ державності», «Культура як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу, становлення та розвитку державності на українських землях: зміст, форми та засоби духовної і матеріальної культури». На секційних засідання юні пошуковці обговорили державотворчі процеси на території сучасної України, особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи.
Хмельницьку область гідно представили учні Шепетівщини. В секції: «Історичні постаті в процесі державотворення на українських землях» з доповіддю на тему «Історичні уроки гетьмана Б. Хмельницького для сучасної України» виступила Риб’янцева Ніна, учениця 8 класу Червоноцвітської ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Сібагатов С.С.). Пошуково-дослідницьку роботу «Іван Мазепа – гетьман, меценат, український державний діяч» презентував Басюк Олександр, учень 10 класу Судилківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник Болюх І. В). Роботи Ніни та Олександра отримали високі оцінки – наші земляки нагороджені дипломами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, а керівник – Сергій Сібагатов – відзначений подякою за багаторічну співпрацю та якісну підготовку учасників конференції.
Пізнавальною частиною першого дня проведення конференції стала екскурсія пам’ятними місцями міста Черкаси. Другого дня, у продовження знайомства з Черкащиною, учасники конференції відвідали колиску незламного козацького духу, столицю України середини XVII століття – Чигирин, побували в «Резиденції Богдана Хмельницького». Вшанували пам’ять державотворця Богдана Хмельницького покладанням квітів до пам’ятника Гетьману України на Замковій горі Чигирина в урочистій духовно піднесеній обстановці.
Багато цікавого про життєвий шлях українського військового, політичного та державного діяча, Гетьмана Війська Запорізького, очільника Гетьманату почули краєзнавці під час відвідання музею Богдана Хмельницького. Особливе зацікавлення в учнів і педагогів викликали портрети гетьманів України пензля Данила Нарбута.
За матеріалами Хмельницького обласного
центру туризму і краєзнавства учнівської молоді
- Калейдоскоп патріотичних ідей
- Вітаємо чемпіонів та призерів України зі спортивного водного туризму!
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для середньої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для молодшої вікової групи
- ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА»): КАРПАТСЬКА СІЧ-2024 для старшої вікової групи