Гурткова робота, Новини
До 100-річчя початку Української революції (1917–1921)
20 березня вихованці історико-краєзнавчого гуртка Хмельницького ОЦТКУМ (кер. Ващук Д.), який діє на базі Кам’янець-Подільської ЗОШ № 16 I–III ступенів, відвідали лекцію на тему “100 років боротьби. Українська революція 1917–1921 рр.”. Вона відбувалась на території Старого Замку в експозиційній залі, яка присвячена подіям Помаранчевої революції та Революції гідності. Розпочалась вона із знайомства з лектором – Катериною Вікторівною Мельничук, якій одразу вдалося зацікавити кожного з нас.
Наша подорож в минуле розпочалася із Лютневої революції, яка призвела 27 лютого 1917 р. до зречення російського імператора Миколи II, а також встановлення влади Тимчасового уряду 2 березня 1917 р. на чолі із князем Георгієм Львовим. 17 березня 1917 р. в Україні було утворено Українську Центральну Раду. Її головою заочно обрано Михайла Грушевського. Більшість членів УЦР тяжіли до проголошення автономії України у складі федеративної Росії і лише невелика група, на чолі із Миколою Міхновським, виступала за цілковиту незалежність.
Далі Катерина Вікторівна розповіла нам про основні події Української революції за доби УЦР: проголошення автономії України у складі Росії та формування першого українського уряду – Генерального Секретаріату; утворення Української Народної Республіки; складні взаємостосунки з Росією, які переросли у відкриту війну; переговори у м. Брест-Литовський, підписання мирного договору із країнами Четвертного союзу та вихід УНР із Першої світової війни; прийняття Конституції УНР, обрання Президентом УНР М. Грушевського. Останні події стали завершальними в історії Української Центральної Ради.
Потім ми спробували себе у ролях тодішніх історичних діячів, як-от: Володимира Винниченка, Володимира Леніна, Михайла Грушевського, Іраклія Церетелі. Це було дуже захопливо та цікаво. Згодом, натхненні лекцією, ми побували у найрізноманітніших закутках нашої фортеці. Насамкінець ми були засмучені, що наша подорож закінчилася, але водночас дуже раді, адже як чудово відчути та пройнятися історією своєї держави та рідного краю!
Анастасія Куца,
вихованка гуртка