Новини

Джура-2014

Відбувся обласний збір дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Джура». Протягом 5 днів (з 20 по 25 червня) у Пархомовецькому лісовому масиві таборувались 14 роїв з районів і міст нашої області. Кожного ранку право підіймати прапор України, а ввечері опускати, надавалося тим, хто показав найкращі результати у змаганнях.
Програма збору була різноманітною і насиченою; юні джури змагались у дев’яти видах та конкурсах. Технічну підготовку у подоланні перешкод, орієнтування в лісі, тактичні навики облаштування табору і його захисту, вміння розвідки і засідки потрібно було продемонструвати у видах «Смуга перешкод», «Квест» та «Теренова гра». Наскільки готові юні джури до козацького життя показали конкурси «Стрільба», «Ватра», «Бівак», «Рятівник», «Відун» та конкурс звітів про завдання відповідно ідейних принципів лицарства.
Всі види та конкурси були командні, тільки у конкурсі «Стрільба» визначався особистий залік. Найкращий результат в ньому показала Постернак Ірина з рою «Лицарі Білих гір» (Білогірський район). На другому місці – Ковальчук Михайло (рій «Косаки» Деражнянського району), на третьому – Слюсар Олексій (рій «Несамовиті орли» з м. Шепетівки). У командному заліку конкурсу «Стрільба» трійка кращих була такою: рій «Косаки» Деражнянського району, рій «Полонська сотня» Полонського району та рій «Несамовиті орли».
Цікаво пройшла «Теренова гра», яка найбільше за інші види сподобалась учасникам збору. За жеребкуванням рої були поділені на 2 сотні – «синіх» і «малинових». Основним завданням гри було знайти місце у лісі, облаштувати табір, у центрі якого встановлювався прапір відповідного кольору (синій, малиновий), визначити серед гравців розвідників, захисників та тих, хто буде сидіти у засідці, знайти по карті табір «противника» і спробувати захопити їх прапор.
У «Тереновій грі» перемогли «малинові». Найбільше балів у цій перемозі набрали рої «Несамовиті орли» з м. Шепетівки, «Плужненські патріоти» з Ізяславського району і «Косаки» з Деражнянського району.
Другий рік поспіль проводився вид «Квест», який складався з 10 контрольних пунктів, котрі необхідно було знайти, орієнтуючись за картою. Крім того, на кожному пункті роям потрібно було виконати завдання або дати відповідь на тему з козацтва, чи виконати якийсь технічний прийом: наприклад, розпалити вогнище, чи пройти лабіринтом із зав’язаними очима тощо. Найкращими у цьому виді були «Полонська сотня», «Лицарі Білих гір» та рій «Сокіл» з Ярмолинецького району.
Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолали і вибороли перше місце рій «Яструб» з Шепетівського району. Друге і треті місця посіли рої «Косаки» і «Полонська сотня».
У конкурсі «Ватра» оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого є висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. В цьому конкурсі рої «Подільські джури» (м. Кам’янець-Подільський) та «Косаки»(Деражнянський район) поділили між собою перше місце – судді не змогли визначити чия композиція була кращою. Третіми стали «Лицарі Білих гір» (Білогірський район).
Найкращі звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства підготівали рої «Лицарі Білих гір», «Подільські джури» та «Кузьминські шибайголови» з Городоцького району. Актуальними темами, які висвітлювалися у звітах, стали добрі справи щодо збереження єдності нашої країни і миру в ній, а також справи милосердя та захисту природи.
Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. Його учасники були задоволені. На урочистому закритті збору вручалися нагороди переможцям та призерам та активним учасникам козацької гри.
А переможцем обласного збору «Джура-2014″ став рій «Полонська сотня». Друге місце – у «Несамовитих орлів», третє – у «Лицарів Білих гір».                                                                                                                           І. Кіретова, заввідділом ОЦТКУМ