Гурткова робота, Екскурсійно-оздоровча робота, Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Екскурсійні поїздки гуртківців
25 травня та 30 травня 2019 року вихованці гуртків «Юні українознавці» та «Туристи-краєзнавці» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртків Гордєєва Ганна Володимирівна) здійснили автобусні екскурсії.
Перший екскурсійний маршрут гуртківців пролягав до фортеці у місті Кам’янець-Подільський. Фортеця відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам’янця, що був колишньою столицею Подільського князівства XIV-XV ст., Подільського воєводства XV–XVIII ст., а далі Подільської губернії (1793-1924 pp.). Ця середньовічна пам’ятка є перлиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», який належить до «Семи чудес України». Під час унікальної чарівної екскурсії по місту гуртківці побували на Лебединому озері, побачили Каньйон – дно Сарматського моря, костел, ратушу та прогулялися вулицями Старого міста.
Цікавим був і другий екскурсійний маршрут до Фортеці XIII–XVIII століть у місті Хотині Чернівецькій області, що на Дністрі, де вихованці мали можливість побачити Хотинську фортецю. Сьогодні «Хотинська фортеця» є Державним історико-архітектурним заповідником. Вважається одним з семи чудес України.
Другий екскурсійний маршрут був здійснений до Меджибізького замку, де вихованці мали можливість побачити пам’ятку фортифікаційної архітектури XVI століття, побудовану у стилі Ренесанс. Меджибізький замок розташовано на перетині двох річок: Південний Буг та Бужок. Поселення виникло ще з 1146 року і саме від місця свого розташування отримало назву «межи Бугами”, яка з часом трансформувалася в «Меджибіж». Меджибіж є одним з найстаріших міст Поділля. Фортеця – одна з наймогутніших серед споруд свого часу в Україні, бачила під своїми стінами багатьох завойовників, а також є чудовим зразоком поєднання ренесансного стилю з бастіонними укріпленнями. Ще у ХІІ столітті Меджибіж був центром удільного князівства. У 2004 році Меджибізький замок став основою для створення Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж».
Екскурсійні маршрути сприяли розширенню історико-краєзнавчих знань гуртківців, вони отримали загальне уявлення про неповторні замки Хмельниччини, які вразили не тільки красою, а й своєю незабутньою, яскравою історією, поглибили інтерес до пам’ятників старовини, що сприяє вихованню любові та бережного ставлення до історичного минулого рідного краю.
Ганна Володимирівна Гордєєва, керівник гуртків ХОЦТКУМ