Гурткова робота, Екскурсійно-оздоровча робота, Новини

Екскурсійні поїздки гуртківців

У останній декаді жовтня вихованці гуртків Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді здійснили цікаві автобусні екскурсії.

САМЧИКИ

Вихованці гуртків «Юні українознавці» (керівник гуртків Ганна ГОРДЄЄВА) та «Спортивне орієнтування» (керівник гуртків Олександра ПУКАС) побували у Державному історико-культурному заповіднику «Самчики». Цей палацово-парковий ансамбль належить до найкращих пам’яток Хмельниччини і є одним з унікальних в Україні. Центром ансамблю є палац із білокам’яними колонами порталів та вишуканими парадними інтер’єрами. Палац справив велике враження на гуртківців. Вони відвідали зали палацу, гордістю якого вважається «Японський кабінет», який є єдиною пам’яткою в Україні такого роду.

   

Палацово-парковий комплекс оточує з однієї сторони старовинний парк з фонтаном, а з іншої – мальовниче озерце. Тут збереглася скромна та дуже рідкісна на території України споруда – відкрита теплиця «Сад в мурах», де вирощують теплолюбні і екзотичні рослини та кущі.

   

Крім палацу, гуртківці ознайомилися з Самчиківським розписом, який походить з цього села Цей розпис досить молодий та водночас має давню традицію. У 1960-х місцеві ентузіасти знайшли на Хмельниччині в селі Самчики кілька розмальованих хат та скриню. На основі знайденого місцеві художники почали розвивати цей розпис, «розробляти його, впроваджувати нові елементи на основі давніх характерних видів і елементів розпису».

 

МАЛІЇВЦІ

Вихованці гуртка ХОЦТКУМ «Спортивне орієнтування» (керівник гуртків Олексій КУЧЕР), який працює на базі Пархомовецької філії Пироговецького ліцею відвідали село Маліївці, що на Дунаєвеччині. Розповідь екскурсовода про рід Орловських та Палацово-парковий ансамбль їхньої резиденції була захоплюючою. У парку гуртківці побачили рідкісні породи дерев: сосну чорну (їх всього 8 екземплярів в Україні), серцевидний горіх та багато інших. Помилувались палацом, збудованим у 1788 році , який гарно зберігся до теперішнього часу, водонапірною вежею висотою 25 метрів, збудованою у вигляді оборонної споруди. А найцікавішим об’єктом стала скеля вапняку з 18-ти метровим штучним водоспадом та двоповерховим гротом.

   

Екскурсійні маршрути сприяють розширенню історико-краєзнавчих знань гуртківців, вони побачили неповторні пам’ятки Хмельниччини, які вражають не тільки красою, а й своєю незабутньою, яскравою історією, поглибили інтерес до пам’ятників старовини, що сприяло вихованню любові та бережного ставлення до історичного минулого рідного краю.

   

 

Ганна ГОРДЄЄВА, керівник гуртків ХОЦТКУМ