Новини, Підготовка кадрів

Гірський семінар в Карпатах

З 15 по 22 лютого 2016 року на полонині Пожежевська (біостаціонар інституту екології Карпат НАНУ) біля т/б «Заросляк» (м.Ворохта, Івано-Франківська обл.) силами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді було проведено 5-й Всеукраїнський навчально-практичний семінар базового рівня з підготовки керівників та учасників гірських походів та змагань. Участь в роботі семінару взяли 47 учасників з 8 регіонів України. Викладачами семінару були досвідчені інструктори гірського туризму за плечами яких десятки вершин в різних країнах світу Козій В.Г. (м.Миколаїв), Волошин О.С. (Миколаївська обл.), Загоруйко Ю.М. (Хмельницька обл.).
Згідно програми семінару з метою підвищення фахового рівня його учасників було проведено:
заняття на кризі:
•ознайомлення та відпрацювання техніки криголазіння ( з льодорубом, льодовим інструментом, айс- фіфі);
•основи пересування в «кішках»;
•основні принципи організації страховки на льду(станції, проміжні точки страховки).
заняття на снігу:
•основи пересування по сніговому схилу ( вибивання сходинок, рух «змійкою», три такти та т.п.), стан снігового покриву (наст, фірн);
•основа організації страховки на снігу ( станції, проміжні точки страховки через снігові якоря та льодоруби);
•самозатримання на сніговому схилі (в різних варіантах падіння);
•организація спуску на сніговому схилі (поперемінний спуск, спуск «дюльфером» через льодоруби, або снігові якоря);
•организація спуску на льодовиках (льодобур, льодові  стовпчики, самовикрутки).
А також подолання лавинонебезпечних ділянок та пошук оптимального та безпечного шляху на маршруті в горах, виживання в несприятливих кліматичних умовах; надання першої долікарської допомоги і транспортування умовно потерпілого по гірському рельєфу з виготовленням нош із підручних засобів; організація бівуаку на снігу, принципи побудови снігових наметів («іглу»); пошук людини в лавині тощо. За словами начальника семінару – Юрія Загоруйка, інструктора з гірського туризму, судді національної категорії, керівника гуртків Хмельницького ОЦТКУМ, основним кредо навчання став вислів «В критичній ситуації ти ніколи не злетиш на рівень своїх очікувань, а впадеш на рівень своєї тренованості».
18 лютого, у день вшанування пам’яті загиблих під час Революції Гідності, учасники семінару здійснили сходження на найвищу вершину України – Говерлу, присвятивши його другій річниці трагічних подій. Вечір 20 лютого був присвячений перегляду фільму «Зима у вогні», номінованому на «Оскар».