Військово-патріотичне виховання, Гурткова робота, Новини

Гуртки «Джура»

Національно-патріотичне виховання є пріоритетним  на сучасному етапі життя країни. Молоде покоління ознайомлюється з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом  історичного шляху. Важливу роль у даному напрямку роботи має організація гуртків козацько-лицарського виховання. В північному регіоні області працюють гуртки козацько-лицарського виховання «Джура» Хмельницького ОЦТКУМ  при Жуківському НВК Славутського району (керівник Шинкарук Л.В.) та на базі Нетішинського краєзнавчого центру (керівник Ваник В.В.)

За словами Шинкарук Ліни Володимирівни протягом семестру члени гуртка «Джура» пройшли теоретичний та практичний курси відповідного матеріалу програми. Усі здобуті знання та навички були практично закріплені і застосовані.

У проведенні окремих занять та заходів гуртківці мали можливість співпрацювати із керівниками та вихованцями інших гуртків – художнього, військово-патріотичного профілів. Вихованці гуртка приймали участь у різноманітних заходах патріотичного спрямування. Зокрема, у відзначенні свята Покрови, Дня Гідності і Свободи, Дня зародження УПА.

Свято Покрови пройшло у веселих козацьких забавах. Переможці  отримали від отамана Нетішинського полку грамоту за активність та добрі результати в обласному етапі гри «Джура»

Доброю традицією у навчальному закладі стало періодичне проведення інтелектуальної патріотичної гри «Я люблю Україну». Цього року проведенням гри у молодших класів займаються гуртківці-старшокласники.

Восени гуртківці допомагали у встановленні нових меморіальних плит та прибиранні біля пам’ятних місць загиблим у Другій світовій війні (с. Жуків) та пам’ятника Герою Небесної Сотні Чаплинського Володимира Володимировича (с. Ногачівка).

Учні також були задіяні у зборі коштів, листів, малюнків на новорічні посилки для своїх односельчан, які воюють в зоні АТО; збирають корки з пластикових пляшок на допомогу у протезуванні учасників бойових дій. Найактивнішими у виховних заходах виявились Самолюк Анастасія, Тертична Дарина, Маліновський Олег, Левчук Володимир, Свідзінська Яна.

Гурток, створений на базі Нетішинського краєзнавчого центру, (керівник Ваник Віталіна Віталіївна), проводить підготовку школярів відповідно засад національно-духовного, військово-патріотичного виховання.

До Дня партизанської слави гуртківці зустрічались з ветераном війни Стукалом П.П., відвідали місце стоянки партизан в урочищі Лисої гори, де вшанували тих, хто там знайшов вічний спокій.

Екскурсії як одна з ефективних форм роботи активно застосовуються керівником гуртка. В рамках роботи гуртка »Джура» було організовано поїздку до Львова, екскурсію у пожежну частину, до місцевого відділку поліції.

Екскурсію на тему «Зброя не іграшка», яка стала цікавим та пізнавальним уроком, провів заступник начальника Нетішинського відділення поліції Віталій Вікторович Распопов. Діти із непідробним інтересом та завзяттям слухали розповідь Віталія Вікторовича про АК та ПМ, що перебувають на озброєнні в Національній поліції. А коли поліцейські запропонували малечі спробувати себе у збиранні-розбиранні зброї, їх радості не було меж. Та найбільше юних джур вразив перевірений у боях на Сході бронежилет, який був подарований волонтерами правоохоронцям під час відрядження останніх у зону АТО. Саме цей бронежилет та кевлварова каска найбільше припали до душі дітям. Вони залюбки по черзі приміряли їх, уявляючи себе дорослими захисниками Вітчизни. Вихованці гуртка подякували за цікавий урок та пообіцяли, що обов’язково завітають в гості до поліцейських іще, тож чекаємо наступної зустрічі.

Учні з задоволенням відвідують гуртки.