Змагання, Новини

Гуртківці Хмельницького ОЦТКУМ успішно підкорили «Кам’янецькі скелі»

Під час весняних канікул станцією юних туристів міста Кам’янця-Подільського були проведені Міжобласні змагання з пішохідного туризму «Кам’янецькі скелі». Змагання, які вже стали традиційними на Хмельниччині. «Кам’янецькі скелі» – один із перших спортивних заходів на початку туристського сезону, який проводиться на місцевості з цікавим рельєфом, і користується заслуженою популярністю серед учнівських та студентських команд спортсменів-туристів не тільки нашої області.
У змаганнях взяли участь команди Хмельницької, Миколаївської, Чернівецької та Івано-франківської областей – всього 9 команд.
Програмою «Кам’янецьких скель» учасникам було запропоновано три дистанції – всі ІІІ класу – «Особисто-командна смуга перешкод», «Командна смуга перешкод» та «Крос-похід».
Дві дистанції: «Особисто-командна смуга перешкод» та «Командна смуга перешкод» були поставлені з максимальним використанням природного рельєфу у каньйоні річки Смотрич в місті Кам’янці-Подільському. Проходження етапів: підйом та спуск по вертикальних перилах, спортивні спуски, підйоми, траверси, переправи по колоді, по навісних та крутопохилих переправах – дозволило спортсменам-туристам, змоделювавши свої дії у складних похідних ситуаціях, перевірити свої технічні уміння та навички. Дистанція «Крос-похід», довжиною 10 кілометрів, пролягала у лісовому масиві на південь від міста, і складалася з двох частин: у першій частині команди, орієнтуючись за картою, повинні були знайти не менше 6 контрольних пунктів, і тільки, виконавши цю вимогу, допускалися на другу частину дистанції – крос-похід за вибором. Тут командам необхідно було подолати технічні етапи – різні види переправ, спуски та підйоми.
Гуртківці Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді у складі двох команд: Хмельницького ОЦТКУМ (тренери, керівники гуртків Кукуруза І.Ф.та Загоруйко Ю.М.) успішно виступили на усіх дистанціях змагань.
В перший день учасники долали дистанцію «Особисто-командна смуга перешкод». Переможці і призери визначались окремо серед юнаків та дівчат. Серед юнаків перших три місця посіли представники команд від Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Євтодій Максим, Батажук Андрій (тренер Кукуруза І.Ф.) і Воронін Денис (тренер Загоруйко Ю.М.). І серед дівчат перші три місця посіли також представниці команди Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Луб Інна (тренер Загоруйко Ю.М.), Марчук Світлана і Черешня Дарина (тренер Кукуруза І.Ф.). У командному заліку на цій дистанції команди посіли перші 2 місця.
Другого дня на дистанції «Командна смуга перешкод» 1-ше і 2-ге місця були теж за командами гуртківців Хмельницького ОЦТКУМ. Тільки на дистанції «Крос-похід» наші гуртківці поступилися команді гуртківців з Миколаївського обласного центру туризму і краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, яка посіла 1-ше місце, 2-ге і 3-тє місця були за командами Хмельницького ОЦТКУМ.
У загальному підсумку Міжобласних змагань з пішохідного туризму «Кам’янецькі скелі» перемогла команда Хмельницького ОЦТКУМ (тренер Кукуруза І.Ф.), на другому місці – команда Миколаївського ОЦТКЕУМ, на третьому – команда «Сонечко» Хмельницького ОЦТКУМ (тренер Загоруйко Ю.М.).

Переможці та призери змагань були нагороджені дипломами відділу молоді та спорту Департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради та Кам’янець-Подільської міського осередку Федерації спортивного туризму України.

                                                                                                                                                                   І. Кіретова, заввідділом ХОЦТКУМ