Військово-патріотичне виховання, Гурткова робота, Новини

Гуртківці ХОЦТКУМ – до Дня захисника України

14 жовтня – день, який поєднує в собі свята – Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День утворення Української Повстанської Армії і День захисника України.

До відзначення свят цього дня вихованці гуртків військово-патріотичного напряму Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді готуються заздалегідь. 26 вересня наші вихованці взяли участь у Всеукраїнському патріотичному забігу в пам’ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Вихованці гуртка «Козацький гарт «Радегаст» (керівник гуртка Микола МЕЛЬНИК), який працює на базі М’якотівського ліцею Ізяславського району, присвятили свій забіг пам’яті Олександра МАМЛАЯ, Володимира ЧЕПЕЛЮКА та Ігоря ХОМ’ЯКА – землякам, які загинули на сході України.

   

До Всеукраїнського патріотичного забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» приєдналися і вихованці військово-патріотичного гуртка «Джура» (керівник гуртка Анатолій МАРЦІНИШИН), що діє на базі Черчецької загальноосвітньої школи (Чемеровецький район). Вічна пам’ять і слава воїнам, що загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

               

***

13 жовтня стартував національно-патріотичний дитячо-юнацький фестиваль «КозакСічFest-2020», який організовується та традиційно проводиться Великорадогощанським січовим товариством з нагоди Свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва та Дня Захисника України.

    

Цього року фестиваль проведено в форматі мандрівного – свій старт він розпочав 13 жовтня з Великорадогощанської січі, а завершився 16 жовтня у М`якотівському ліцеї. Під час Фестивалю проведено: козацькі забави («штовхач», «пострибайко», «шустряк», «лава на лаву», «перетяги»), посвяту курінної старшини, джур та козачат, відбулося знайомство з козацькими традиціями, зокрема, з козацькою кухнею, а також змагання зі стрільби з лука та пневматичної гвинтівки, з перетягування линви та туристська смуга перешкод.

   

Активну участь у фестивалі взяли участь вихованці гуртка «Козацький гарт «Радегаст» ХОЦТКУМ (керівник гуртка Микола МЕЛЬНИК). Гуртківці продемонстрували свої вміння та навички в показовому виступі з «Козацького двобою», брали участь у змаганнях та забавах. Попри карантин, який вніс свої корективи в організацію та проведення фестивалю, КозакСічFest-2020, відбувся!

***

13 жовтня з ініціативи вихованців гуртка «Джура» (керівник гуртка Микола ТУСТАНОВСЬКИЙ), який працює на базі Чепелівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. Петра Шемчука (Красилівський район), пройшов козацько-спортивний квест «Козацька слава». Учасники квесту – рої 5-10 класів  демонстрували свої навички та знання з історії, культури, побуту, дозвілля українського козацтва, виконуючи різнопланові завдання на базах «Козацька меткість», «Чумацький шлях», Театральна», «Козацька історія» тощо.

      

***

Вже традиційно, кілька років поспіль, 14 жовтня біля Козацької могили, що розташована на межі Хмельницької та Житомирської областей, неподалік міста Полонного, збираються свідомі і патріотично налаштовані вихованці гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі шкіл м.Полонного (керівник гуртка Олександр ЦІШЕВСЬКИЙ).

               

Цьогоріч проведення заходу та участь у ньому, в зв’язку із епідеміологічною ситуацією, було предметом дискусій. Проте, це не зупинило тих вихованців, які гарантуючи свій здоровий стан, мали бажання віддати шану загиблим за волю і незалежність і пригадати найкращі бойові традиції козацтва. Тож впродовж кількох годин на свіжому повітрі грали козацьких забав, змагалися у спортивній естафеті, стріляли з лука та пневматичної гвинтівки, перетягували линву, співали козацьких пісень, та смакували запашним гарячим чаєм. Приємною несподіванкою став приїзд до Козацької могили представників організації колишніх воїнів АТО, ООС і молодих нащадків козацтва зі школи смт. Першотравенськ, що на Житомирщині.

   

***

15 жовтня в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для середньої та старшої вікових груп відбувся обласний онлайн-конкурс «ВПОРЯД», присвячений Дню захисника України.

 

В конкурсі серед роїв старшої вікової групи взяли участь і вихованці гуртка «Джура» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який діє на базі Черчецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що на Чемеровеччині (виховник Анатолій МАРЦІНИШИН). Одним із завдань Конкурсу було привітання захисників України з їх святом