Військово-патріотичне виховання, Гурткова робота, Новини

Гуртківці ХОЦТКУМ на вшануванні подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні…

Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна Сотня стала прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Людська гідність, громадянська та національна відвага, самовідданість, сила духу і стійкість стали символами цих подій.

У дні, 18, 19, 20 лютого гуртківці Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та подвиг учасників Революції Гідності…

*

Вихованці гуртка «Джура» (керівник гуртка Володимир САМОЙЛЮК), який працює на базі Шепетівського навчально-виховного комплексу № 3, активно долучилися до заходів, присвячених вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

   

Гуртківці переглянули відеоролик про події, які відбувалися на Майдані 18-20 лютого, вшанували пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання, взяли участь у забігу з міні біатлону, присвяченого подвигу учасників Революції Гідності і Героїв Небесної Сотні, де показали не тільки свою фізичну підготовку, але й вправляння зі зброєю.

   

*

19 лютого вихованці гуртка ХОЦТКУМ «Джура» (керівник гуртка Олександр ЦІШЕВСЬКИЙ, працює на базі Полонської СЮТур), взяли участь у заходах приурочених пам’яті Героїв Небесної Сотні. Гуртківці поклали квіти до пам’ятника загиблих на Майдані, вшанували їх хвилиною мовчання.

   

Про буремні події Революції Гідності цікаво розповідав їх безпосередній учасник Ярослав. А 23 лютого гуртківці стануть учасниками тридцяти кілометрового марафону пам’яті Героїв Небесної Сотні, який проводиться вже кілька років поспіль .

*

19 лютого вихованці гуртка «Юні туристи-краєзнавці» (керівник Олександр БОГУЦЬКИЙ), що діє на базі Теофіпольської школи І-ІІІ ступенів №1, взяли участь у заході «Солоний Хрещатик», присвячених подіям Революції Гідності.

   

*

19 лютого у М`якотівському ліцеї відбувся захід приурочений Дню Героїв Небесної Сотні. Участь у заході взяли і вихованці гуртка ХОЦТКУМ «Козацький гарт «Радегаст», який працює на базі ліцею, під керівництвом Миколи МЕЛЬНИКА.

   

Вихованці гуртка продемонстрували свої вміння та навички у показовому виступі під назвою «Пам`яті гідні».

*

19 лютого у Соколівській школі, що на Ярмолинеччині, відбулися заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні. Вихованці гуртка ХОЦТКУМ «Джура» (керівник Людмила КУБІЦЬКА) взяли активну участь у проведенні урочистостей.

На заході був присутній випускник школи, командир роти 11-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» Дмитро ЧАВАЛАХ, який розповів про особливості проходження військової служби у Збройних Силах України.

*

Мене і побратимів покликав в небеса

Вихованці гуртка історичного краєзнавства «Пошук» (на базі Зіньківського НВК, керівник гуртка Валентина КОГУТ) зі своїми однокласниками та спільно з головою Зіньківської громади і працівниками лісового господарства вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

 

Мене і побратимів покликав в небеса.

Красиві, ясноокі, надії повні вщерть.

Пліч-о-пліч стали всі. Боялись тільки зради,

Бо зрада товариства страшніша, аніж смерть.

Ховалась снайперня. Сичали кулі: тю-гу!

Вогонь, вогонь під небо! Майдан горить, як сад.

Господь побачив сам це пекло, цю наругу,

Мене і побратимів покликав в небеса.

Важко описувати емоції, коли мова йде про Майдан, про невинно вбитих, чиї душі споглядають з небес…Ці душі – світле воїнство, котре постало, наче з порожнечі. Але насправді воно постало з високих могил нашої древньої землі. Шляхетні воїни давнини переродилися в простих наших сусідів та друзів – студентів, фермерів, підприємців.

Пам’ятаймо про них.

За матеріалами ХОЦТКУМ