Гурткова робота, Новини

Історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності в ХХІ століття»

24-27 листопада 2016 р. у м. Святогірську Донецької області на базі обласного дитячо-молодіжного санаторно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини» відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності в ХХІ століття». Організатори конференції – департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У конференції взяли участь 36 делегацій з 7 областей України. Вітаючи учасників конференції, директор Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Геннадій Колісник висловив сподівання, що відвідавши Святогірськ одного разу, вони будуть приїжджати сюди знову і знову, адже тут завжди знайдуть друзів, з якими буде цікаво обмінятися новими знаннями та досвідом краєзнавчо-дослідницької роботи. Заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, член Правління Національної спілки краєзнавців України Дмитро Омельченко підкреслив важливість краєзнавчої роботи учнівської молоді у світлі незаангажованого переосмислення та вивчення історії української державності.

У роботі секції «Південно-Східна Україна з найдавніших часів до кінця ХІХ ст.» взяли участь і представники Хмельниччини. З доповіддю «Видатні історичні постаті» виступила вихованка історико-краєзнавчого гуртка Червоноцвітської ЗОШ І-ІІ ступенів Шепетівського району, учениця 9 класу Риб’янцева Ніна (керівник гуртка Сібагатов Сергій Сагітович).

Пізнавальною частиною першого дня проведення конференції стала екскурсія до Святогірської лаври. Юні краєзнавці побачили Покровську церкву із дзвіницею та годинником, музика якого мелодійно ллється навкруги. На високому стилобаті головний храм Свято-Успенської Лаври, поруч Лаври розташований наново побудований Гостинний двір для прочан. Ця екскурсія справила велике враження на її учасників.

За підсумками конференції керівники секцій нагородили учасників дипломами, збірниками наукових тез та подяками. Відвідини Донеччини залишили в серцях приємні спогади, а участь в історико-краєзнавчій конференції слугуватиме поштовхом до подальшого краєзнавчого пошуку.

 

Сергій Сібагатов,

керівник гуртка,

учасник конференції