Військово-патріотичне виховання, Вигнання з України нацистських окупантів, Новини

Конференція учнівської молоді «Дорогами слави і безсмертя»

 

  23 жовтня 2014 року у м. Хмельницькому відбулась обласна краєзнавча конференція учнівської молоді, присвячена 70-ій річниці визволення України від фашистських загарбників.
Конференція стала підсумком пошуково-краєзнавчої роботи педагогів та учнів у рамках І етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді «А ми тую славу збережемо».
У заході взяли участь 135 переможців,призерів та активних учасників акції — представники від усіх районів та міст області.
З вітальним словом до юних краєзнавців звернулись: заступник голови Хмельницької ОДА, керівник апарату Стебло Леся Василівна, керуюча справами виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Поліщук Валентина Миколаївна, директор Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Фасоля Олег Іванович, голова ради обласної організації ветеранів Купратий Володимир Іванович, директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Шенькарук Сергій Миколайович.
Серед запрошених і гостей конференції були шановані ветерани, учасники бойових дій, діти війни: Атаманюк Григорій Сергійович – учасник штурму Берліну, кавалер чотирьох медалей «За відвагу», Бабак Іван Іванович – танкіст, генерал-майор, учасник бойових дій з липня 1941 по травень 1945 року, Нетяга Юхим Кирилович – полковник у відставці, учасник Проскурівського Підпілля та багато інших.
Перед учасниками конференції виступили зі своїми пошуковими роботами переможці акції, які досліджували фронтовий шлях військових частин і з’єднань, що обороняли та визволяли Україну; діяльність партизанських загонів, підпільних організацій, загонів руху опору, військових формувань інших країн; участь юних героїв у складі бойових частин Червоної Армії, в партизанських загонах та підпільних організаціях; вклад українського народу в перемогу над фашизмом через самовіддану працю в тилу. Переможці та призери були нагороджені грамотами та дипломами Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.
Емоційною окрасою заходу стали виступи дитячих колективів Хмельницького Палацу творчості дітей та юнацтва.
Проведення конференції стало можливим завдяки плідній співпраці Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді з обласною організацією ветеранів, Хмельницькою міською дитячою школою мистецтв, Хмельницьким Палацом творчості дітей та юнацтва, обласною телерадіокомпанією Поділля-Центр.

                                                                                                                                                І. Бондарук, заступник директора ХОЦТКУМ