Гурткова робота, Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Краєзнавчі дослідження вихованців гуртка «Пошук»
Здавна у Зінькові мирно вживалися українці, євреї, поляки, росіяни, вірмени… Кожен народ вносив свою часточку у формування особливої «Зіньківської культури». Це відобразилося в мові, одязі, звичаях, обрядах, культурі, піснях та танцях.
Вихованці історико-краєзнавчого гуртка «Пошук» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, який працює на базі Зіньківського навчально-виховного комплексу Віньковецького району (керівник гуртка Валентина КОГУТ) зацікавилися історією традиційного зіньківського танцю «Ойра». Знали, що танець має литовське коріння. Та ознайомившись з дослідженням Ірини ФЕДУН «Інноваційні процеси в необрядових танцях Поділля», здивувались, що «старовинні єврейські танці в репертуарі українських музикантів фігурували головно для обслуговування єврейського населення й майже не впливали на музику автохтонного середовища. Як виняток – популярний на цій території танець ОЙРА (ор’я, гойра), що виконувався нарівні з місцевими творами і більшість виконавців навіть не могли нічого сказати про його походження».
Дослідивши історію танцю, для вивчення танцю «Ойра» запросили завідувачку Зіньківської бібліотеки Лесю МАРЧЕНКОВУ, яка з радістю погодилася передати свої вміння гуртківцям.
Сподіваємося, що карантин не завадить, і ми зможемо затанцювати на «Гарбузовій ночі в Меджибожі».
Валентина КОГУТ, керівник гуртка ХОЦТКУМ