Новини, Туристсько-краєзнавча робота
Краєзнавчий турнір для гуртківців ОЦТКУМ
26 лютого 2016 року на території Державного історико-культурного заповідника «Самчики», що на Старокостянтинівщині, було проведено краєзнавчий турнір для гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Турніру передувала театралізована екскурсія «Мандруємо в ХІХ століття», яку підготував та провів за участю гуртківців ОЦТКУМ, директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики», керівник гуртка «Юні музеєзнавці» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Пажимський Богдан Олександрович. Під час театралізованого дійства учасники турніру ознайомилися з одним із найгарніших садиб Хмельниччини та України, і поглибили свої знання з історико-культурної спадщини нашого краю.
«Після відвідування маєтку у Самчиках я замислилася над життям його власників. Мене вразило те, як у театралізованій екскурсії мої ровесники відтворювали сцени з минулого, тому незабутні спогади залишаться зі мною надовго» – поділилася враженнями член команди «Відважні соколи» Даша.
Краєзнавчий турнір складався з краєзнавчої вікторини, фотовікторини «Пам’ятки Хмельниччини», конкурсів юних натуралістів, юних геологів, капітанів. В ньому взяли участь 8 команд (45 гуртківців ХОЦТКУМ з різних регіонів області).
В процесі проведення вікторини з краєзнавства гуртківці продемонстрували знання з історичного, географічного, літературного краєзнавства та народознавства, які набули за період занять в гуртках. Кращі результати показали команди: перше місце – «Відважні соколи» (керівник гуртка Колесник Н.В.), друге місце – «Мандрівники Хмельниччини». (керівник гуртка Макарова І.В.), третє – у команди «Магнолія» (керівник гуртка Ващук Д.П.).
Фотовікторина «Чи знаємо ми Хмельниччину» складалася з десяти питань. На екрані демонструвалися зображення історичних пам’яток. Учасникам потрібно було визначити назву та місце розташування відомих історичних та культурних пам’яток Хмельниччини. І тут перемогу святкували «Відважні соколи», друге місце посіла команда «Красилівські мандрівники» (керівник гуртка Тустановський М. В.), третє – у команди «Магнолія».
У конкурсі «Юний натураліст» перші два місця посіли команди «Мандрівники Хмельниччини» та «Магнолія», треті місця розділи команди – «Відважні соколи», «Краєзнавці», «Веселі козачата» «Волелюбці» (всі з Полонного, керівник гуртка Цішевський О.Б.).
Під час конкурсу «Юний геолог» учасникам потрібно було визначити породи і мінерали. Кращі результати тут продемонстрували команди «Красилівський мандрівник», «Відважні соколи» та «Магнолія».
У Конкурсі капітанів капітани команд отримували завдання, які дозволили провести відбір кращих капітанів у фінал цього конкурсу. Переможцями серед капітанів у фіналі стали Колесник Андрій з команди «Відважні соколи», друге місце – у Мазурик Олександри з команди «Мандрівник Хмельниччини», третє місце посіла капітан команди «Веселі козачата» – Козоріз Оксана.
У загальному підсумку переможцями турніру стали вихованці гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» (капітан команди Колесник Андрій, керівник гуртка Колесник Н.В.), друге місце посіла команда «Мандрівники Хмельниччини» (капітан команди Мазурик Олександра, керівник гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Макарова І.В.), третє місце – у команди» Магнолія» (капітан команди Власюк Олександр, керівник гуртка «Історичне краєзнавство» Ващук Д.П.)
Центр туризму висловлює подяку колективу Державного історико-культурного заповідника та особисто директору та керівнику гуртка «Юні музеєзнавці» Пажимському Б.О. за можливість провести цікавий краєзнавчий захід на території одного з кращих заповідників Хмельниччини.
Мозолюк М.І. методист ХОЦТКУМ
Більше фото з турніру на нашій сторінці в Facebook