Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Краєзнавчий турнір гуртківців ХОЦТКУМ

16 лютого 2016 року на базі Хмельницького національного університету був проведений краєзнавчий турнір для гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Крім гуртківців ХОЦТКУМ на турнір були запрошені вихованці позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів області.

У турнірі взяли участь 16 команд – юних краєзнавців зі шкіл та позашкільних закладів Дунаєвецького, Красилівського, Летичівського, Полонського, Хмельницького районів та міста Хмельницького. Всього 90 учасників.

Основною метою та темою турніру було ознайомлення з історією головного вищого навчального закладу міста Хмельницького – Хмельницьким національним університетом, а також участь у тематичних краєзнавчих вікторинах з історії краю.

З презентацією Національного університету учасників заходу ознайомили відповідальний секретар приймальної комісії ХНУ Андрій Віталійович Мартинюк .

        Після презентації для учасників турніру провели докладні екскурсії по музеях – «Музей історії університету» (керівник музею Петро Костянтинович Мельник) та навчальному музейно-виставковому центру ХНУ «Історія та сучасність техніки» (керівник – Ігор Михайлович Вишквар).

Питання вікторини, які стосувалися історії вищого навчального закладу, складались на основі проведених екскурсій – отже юним краєзнавцям необхідно було уважно ознайомитися з експозиціями музеїв та занотовувати основні моменти екскурсій.

Крім цієї вікторини, організатори підготовили для учасників фотовікторину «Чи знаємо визначні пам’ятки Хмельниччини» та тестові завдання з історії рідного краю.

Підсумки підводились по кожному завданню окремо. За кожну вікторину та загальний підсумок турніру трійки кращих команд нагороджувались грамотами Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У вікторині з історії ХНУ найкращі результати показали команди «Соколи» (Ружечнянський НВК, керівник Фрич Р.М.) та «Факел» (Пироговецька ЗОШ, керівник Стрельбицька І.В.) з Хмельницького району, третій результат у команди «Фаворити» (Дунаєвецький район, станція юних туристів, керівник Хитрюк І.В.). У фотовікторині переможцями стали команди «Фаворити» (Дунаєвецький район) та 2 команди гуртківців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – «Мандри»-1 (керівник гуртка Гордєєва Г.В.) та «Юні українознавці»
(керівник гуртка Малиновська Н.В.). У вікторині на знання історії рідного краю найкращі результати показали команди «Фаворити» (Дунаєвецький район) та «Подоляночки» і «Молодь Поділля» – обидві з ХОЦТКУМ (керівник гуртка Кондратенко О.В.).

У загальному підсумку турнір виграли юні краєзнавці з Дунаєвеччини – команда «Фаворити», друге місце – у команди «Подоляночки» (ХОЦТКУМ), третій результат показали 2 команди – «Чепелівські мандрівники» (Чепелівська ЗОШ, Красиліський район, керівник Тустановський М.В.) і «Соколи» (Ружечнянський НВК, Хмельницький район). Від університету учасникам були подаровані календарі.

Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді висловив подяку адміністрації Хмельницького національного університету, особисто ректору Миколі Єгоровичу Скибі, відповідальному секретарю приймальної комісії Андрію Віталійовичу Мартинюку, керівнику музею Петру Костянтиновичу Мельнику, завідувачу навчального музейно-виставкового центру Ігорю Михайловичу Вишквару за можливість провести цікавий краєзнавчий захід для вихованців Хмельниччини.

 

М.Мозолюк,

методист ХОЦТКУМ