Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

«Листопад-2014″

Традиційний Чемпіонат області серед працівників закладів освіти з пішохідного туризму «Листопад-2014″ відбувся з 9 по 13 жовтня на Славутчині. Змагання проходили у лісовому масиві біля Голубих озер. На Чемпіонат прибуло 20 команд з 14 районів та 6 міст області. Чудова природа і гарна погода сприяли проведенню заходу.
На відкритті Чемпіонату учасників вітали голова Хмельницької обласної організації профспілок працівників освіти і науки ЯРИМЮК Анатолій Степанович, міський голова міста Славути СИДОР Василь Богданович, директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді ШЕНЬКАРУК Сергій Миколайович.
В програмі змагань були дві спортивні дистанції – «Командна смуга перешкод», «Крос-похід» і конкурси: з в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та туристичних стінгазет, що мали відображати будні туристських змагань.
Трійка лідерів серед команд-учасниць визначилася одразу ж, в перший же день змагань. На дистанції «Командна смуга перешкод» найкращі результати показали команди Шепетівського району (тренер Яворський В.М.), міст Хмельницького (тренер Флік А.А.) та Славути (тренер Лук’янчук О.В.). На смузі перешкод, дистанції ІІІ класу, команди долали 9 етапів, сім з яких проходили із самонаведенням: це спуски, підйом та траверс схилом, різні види переправ – по колоді, навісній та крутопохилій, в’язання нош з підручних матеріалів та транспортування на них умовно потерпілого.
Другого дня команди змагалися на дистанції «Крос-похід». Дистанцію довжиною 7 кілометрів потрібно було подолати за обумовлений заданий час та орієнтуючись за картою, знайти 10 етапів з подолання перешкод, обладнаних на місцевості. І тут трійка кращих залишилася незмінною. Першою стала команда педагогів хмельничан, другими – команда з Шепетівщини, третіми – туристи-педагоги з міста Славути.
У конкурсній програмі результати були такими: у конкурсі в’язання туристських вузлів 1 місце у м. Кам’янця-Подільського, 2-ге місце поділили команди Шепетівського району та м. Нетішина, у конкурсі «Розпалювання вогнища» кращою була команда Шепетівського району. Друге місце у команди міста Шепетівки, третє місце поділили педагоги з міста Кам’янця-Подільського, Білогірського та Новоушицького районів. У конкурсі туристичних газет перше місце – у команди міста Нетішина, 2-ге – у команди з Чемеровецького району, 3-тє – у команди Шепетівського району.
Команда з міста Хмельницького стала на Чемпіонаті незаперечним переможцем. І це недивно, адже у складі команди виступали 3 майстри спорту та 3 кандидати в майстри спорту зі спортивного туризму.
На урочистому закритті Чемпіонату переможці і призери були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, медалями, Кубками та цінними призами від обласної профспілки вчителів.

І.Кіретова,
головний секретар Чемпіонату,
заввідділом обласного центру
туризму і краєзнавства
учнівської молоді