Гурткова робота, Еколого-натуралістична робота, Екскурсійно-оздоровча робота, Новини, Туристсько-краєзнавча робота, Туристсько-спортивна робота

ЛІТНЯ ШКОЛА ХОЦТКУМ

16-17 червня з метою національно патріотичного виховання молоді, отримання дітьми нових навичок та знань, а також зменшення психологічної напруги в молоді Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проведено Літню школу ХОЦТКУМ (далі – Школа). З огляду на обставини в країні, у такому форматі Школа проводилась вперше.

До занять у Школі запрошувалися вихованці ХОЦТКУМ, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, учні шкіл Хмельницької територіальної громади, які перейшли у 5-8 класи. У підсумку зареєструвалося 50 дітей різного віку, з них 8 – діти з Києва, Харкова, Мелітополя, Боярки, Вишневого, які тимчасово проживають в нашому місті.

В програмі першого дня пропонувалися: екскурсія екологічною стежкою, «смуга перешкод» з елементами техніки подолання природних перешкод, які зустрічаються в туристських походах, основи організації туристського біваку, підбору необхідного індивідуального та групового спорядження, ознайомлення з видами вузлів, що застосовуються в туризмі, та їх практичним використанням.

Організатори поділили дітей на три групи. Кожна група починала виконання програми зі своєї локації, переміщуючись по ходу на інші. Група самих молодших розпочала з екологічної стежки, інші дві – відповідно зі «смуги перешкод» та «туристського побуту».

На екологічній стежці діти відвідали станції «Мікродендрарій», «Рослини лісу», «Пасіка», «Лікарські рослини».

На смузі перешкод освоювали техніку долання найпростіших природних перешкод за допомогою переправи «Метелик», переправи по паралельних мотузках, «Павутинки», переправи по штучних точкових опорах.

   

   

На локації «Туристський побут» ознайомились з різними видами туристського спорядження, визначали яке спорядження є індивідуальним, а яке груповим, вчились ставити намет, навчились в’язати кілька туристських вузлів, взнали про їх призначення та застосування.

   

   

А ще пройшли майстер-клас з основ самооборони (дякуючи Андрію Вишинському та його інструкторам зі служби судової охорони), грали в цікаві ігри з пластуном Олександром Процуном.

   

Діти мали можливість попити фіточай, заварений організаторами із зібраних на екологічній стежці духмяних цілющих трав.

Програма другого дня передбачала ознайомлення і практичні заняття з велосипедного туризму, зокрема була запропонована дистанція з фігурного водіння велосипеду, де відпрацьовувалася техніка проходження основних фігур.

    

    

У краєзнавчому хабі відвідувачі школи мали можливість перевірити свої знання з географічного краєзнавства, народознавства, природознавства, архітектурних пам’яток України. А у відеотеці можна було ознайомитися з кращими дитячими відеороботами обласних інтернет-конкурсів ХОЦТКУМ «Хмельниччина в особистостях», «Україна майбутнього», «Перлина мого краю». На жаль, погода не сприяла наведенню етапів більш складної смуги перешкод, проте завершилася Школа спільним виконанням туристських та патріотичних пісень.

Діти отримали нові знання, вміння, цікавий досвід та можливість проявити себе в різних активностях, а також масу задоволення від спілкування з друзями та однолітками.

   

По завершенню учасникам школи були вручені сертифікати.

За матеріалами ХОЦТКУМ