Гурткова робота, Новини, Туристсько-спортивна робота

Майстер-клас з туризму для гуртківців ХОЦТКУМ

На вихідних, що передували Дню соборності України Хмельницьким обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було проведено Майстер-клас з туризму для гуртківців-початківців та вихованців гуртків не спортивних профілів. Захід відбувся на базі Стуфчинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Хмельницького району.
Основна мета заходу – популяризація туризму серед дітей, залучення учнів до занять спортом і туризмом, підвищення кваліфікації, рівня фізичної та технічної підготовки туристів-початківців.
Програма Майстер-класу включала в себе коротку дистанцію зі спортивного орієнтування, а також навчання та проходження учасниками етапів дистанції «Особиста смуга перешкод».

  
У майстер-класі взяли участь вихованці гуртків туристсько-краєзнавчого профілю ХОЦТКУМ: «Юні українознавці» (керівник Малиновська Н.В.), «Туристи-краєзнавці» (керівник Гордєєва Г.В.); туристсько-спортивного профілю «Спортивне орієнтування» (керівник Середюк С.В.), «Пішохідний туризм» (Пукас О.Ю.), «Пішохідний туризм» (керівник Долінська С.С.) та гурток козацько-лицарського виховання «Джура» (керівник Колесник Н.В.). У проведенні майстер-класу допомагали гуртківці 2-го року навчання «Спортивний туризм» (керівник гуртків Федчишен Д.В.).

   
Була проведена коротка дистанція зі спортивного орієнтування, на якій гуртківці показали достатній рівень орієнтування на місцевості. Майже всі учасники подолали дистанцію, знайшовши позначені на карті контрольні пункти.
Познайомившись з технікою проходження перешкод, гуртківці долали дистанцію, яка складалася з наступних етапів: скельний підйом, навісна переправа, спуск по вертикальних перилах, маятник, паралельні мотузки та підйом по схилу. Вихованці сміливо та наполегливо виконували всі технічні прийоми для подолання поставлених перед ними перешкод.

  
Захід дав змогу підвищити кваліфікацію, рівень фізичної та технічної підготовки юних туристів. Діти отримали чимало позитивних емоцій та масу натхнення для заняття спортом та туризмом.

Ганна Гордєєва, керівник гуртків ХОЦТКУМ