Гурткова робота, Новини, Походи, Туристсько-спортивна робота

Мандруємо Карпатами…

Весна – найкращий час для подорожей. В горах вона особливо непередбачувана і неперевершена, і може потішити як і снігопадами, так і потужною літньою спекою.

   

У цей цікавий період, з 24 квітня по 4 травня, вихованцями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді було здійснено похід ІІ категорії складності по українських Карпатах. Маршрут пролягав через три різних гірських хребти: Центральні Горгани, Свидовець та Чорногірський. Кожен масив має відмінну від інших будову та рельєф, що в повній мірі відчули учасники походу.

   

Певна частина шляху пролягала по старому Польсько-Чехословацькому кордоні та в районі укріплень, що залишились після І світової війни.

Свою ізюминку додали погодні умови, палюче сонце на розлогих «сніжниках», що залишилися із зими, гроза з градом, пориви вітру близько 16-18 м/сек. Але всі ці перешкоди лише загартували молодих туристів, які проявили силу духу і подолали весь маршрут повністю. Пройшовши близько 160 кілометрів учасники походу піднялись на ключові вершини маршруту –Велика і Мала Сивуля, Близниця, Петрос, Говерла, Шпиці.

   

Подолання усіх цих перешкод зміцнило юних туристів і надало їм впевненості у собі для подальшого росту та розвитку.

Дмитро Федчишен, керівник гуртка «Пішохідний туризм» ХОЦТКУМ