Військово-патріотичне виховання, Новини

Другий Форум українських патріотичних справ «МИ — УКРАЇНЦІ»

Минув рік як Указом Президента України №580/2015 була затверджена Стратегія національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки. 14-16 жовтня 2016 року в Києві відбувся Другий Форум українських патріотичних справ «Ми – українці!» за участю представників органів державної влади, виховних установ та закладів, відповідальних за національно-патріотичне виховання на місцях та громадських патріотичних організацій України, охочих працювати на виконання Стратегії, державних та відомчих програм з національно-патріотичного виховання.
Організатором проведення Форуму «Ми – українці!» виступило Міністерство освіти і науки України. В його підготовці активну участь взяли представники інших урядових структур, зокрема, Міністерства оборони, Міністерства культури, Міністерства молоді та спорту, Міністерства соціальної політики, Українського інституту національної пам’яті. Форум відбувся за сприяння Адміністрації Президента України. Ініціатива проведення таких форумів належить Міжнародній благодійній установі «Центр національного відродження» і громадському об’єднанню «Українська справа».
14 жовтня в залі засідання колегії МОН України відбувся брифінг організаторів Форуму. 15-16 жовтня учасники заходу працювали в пленарному і секційних режимах на базі  Національного еколого-натуралістичного центру.  Під час Форуму учасники вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні і АТО біля меморіалу загиблим на вул. Інститутській, відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.

 
Перед присутніми з словами вітань виступили заступник Голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та багато інших високих гостей.
Павло Хобзей, вітаючи учасників, Форуму зазначив, що МОН чітко визначило напрям реформи шкільної освіти – «ми повинні навчати дітей так, щоб після школи випускники були цілісними особистостями, інноваторами і, звичайно, патріотами цієї держави».
«Не менш важливо й те, що ми не можемо виховувати дітей патріотами, якщо самі не показуватимемо приклад, якщо своїм повсякденним життям не свідчитимемо про речі, які говоримо дітям. Тому є багато сфер життя, в яких наше суспільство повинно працювати над собою в цих питаннях», – підкреслив заступник Міністра освіти і науки.
У всеукраїнському заході прийняли участь близько 300 представників галузі освіти, громадських активістів з усіх областей України, відповідальних за реалізацію програм національно-патріотичного виховання молоді представників департаментів (управлінь) освіти і науки державних обласних адміністрацій. Активну участь в роботі Форуму взяла делегація Хмельницької області.

                                                                                                                             Т.в.о. директора Хмельницького ОЦТКУМ Н.Колесник