Новини

27.09.17Новини

На Хмельниччині відбувся Чемпіонат України зі спортивного туризму

З 21 по 25 вересня поблизу села Черче, що на Чемеровеччині, відбувся Чемпіонат України зі спортивного туризму – пішохідний туризм (командний). Чемпіонат проводився Міністерством молоді та спорту України спільно з Федерацією спортивного туризму України. Відповідальність за підготовку і безпосереднє проведення Чемпіонату покладалося на управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації. Суттєву допомогу в проведенні заходу надали Хмельницька обласна федерація спортивного туризму (президент Ващук Д.П.) та Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді (т.в.о. Шкварелюк М.С.).
У Чемпіонаті взяли участь 14 команд з 9 регіонів України, зокрема з м.Києва, Тернопільської, Хмельницької, Миколаївської, Херсонської, Вінницької, Житомирської, Чернігівської та Київської областей.
Змагання проводились на технічно-складних дистанціях найвищого класу з видів «Рятувальні роботи», «Смуга перешкод», «Крос-похід».
Від Хмельниччини у Чемпіонаті взяли участь три команди: Хмельницької ОФСТ, Хмельницького ХОЦТКУМ-ХОФСТ та туристсько-спортивного клубу (ТСК) «Всюди буду». Перша команда нашої області (команда Хмельницької ОФСТ) два дні поспіль перебувала у лідерах. На дистанції «Рятувальні роботи» вона була першою, у другий день змагань – на дистанції «Крос-похід» – другою. Проте, на «Смузі перешкод» показала тільки 7-ий результат, і у підсумку стала бронзовим призером Чемпіонату. Чемпіонами України з пішохідного туризму стали туристи-спортсмени з команди «Пік Анаконди», які представляли Київську міську Федерацію спортивного туризму, друге місце посіла команда «Легіон» з Тернопільщини.
18 туристів-спортсменів виконали норматив «Майстер спорту України зі спортивного туризму», з них шестеро хмельниччан – Михайло Вараниця, Андрій Дідур, Сергій Єленок, Ольга Лемещук, Сергій Кушнір та Юрій Ерзак.
Команди-учасниці з різних областей України, випробувавши свою майстерність на складних дистанціях, були задоволені високим рівнем організації змагань та їх суддівства, а також вражені красою і унікальністю подільської природи.
У звіті судді-інспектора Чемпіонату – спортивного судді національної категорії Гатича І.Д. – відмічено, що змагання були проведені на високому організаційному рівні, незважаючи на несприятливі погодні умови. «Питання розміщення учасників команд вирішені на належному рівні. Інформація до учасників доводилась своєчасно, всі старти відбувались згідно розкладу».
І. Кіретова,секретар Чемпіонату