Змагання, Новини, Туристсько-краєзнавча робота

Національно-патріотичний дух змагань за Кубок «Північ Хмельниччини»

   

З 4 по 6 березня 2016 року у Великорешнівському навчально-виховному комплексі в спортивному залі клубу «Горизонт» відбувся Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді «Північ Хмельниччини», організований та проведений зусиллями Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Хмельницької обласної федерації спортивного туризму за сприяння управління освіти, молоді та спорту Шепетівської РДА та активу Великорешівського туристсько-оздоровчого клубу «Горизонт».
Минуле і майбутнє пов’язані між собою незримим мостом пам’яті, яка не дає згаснути для нащадків жодній героїчній сторінці історії українського народу, тому і змагання були приурочені пам’яті воїнам – інтернаціоналістам та учасникам АТО.
На урочистому відкритті у спортивній залі навчального закладу учасників та тренерів команд привітали гості : Шепетівська спілка ветеранів Афганістану на чолі з головою спілки Окорським Валерієм Миколайовичем, громадська організація «Шепетівська спілка учасників бойових дій у зоні АТО» на чолі з головою спілки Михальчуком Костянтином Івановичем, «Перший національний аграрний кооператив», представник Руда Каріна, Космина Володимир Петрович сільський голова, Космина Алла Олександрівна – директор Великорешнівського НВК, Колесник Наталія В’ячеславівна – т.в.о. директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Дідур Андрій Олегович – президент обласної федерації туризму, Кривінчук Олена Аркадіївна – методист управління освіти, молоді та спорту Шепетівської РДА, Варава Валерій Миколайович – президент Городищенського туристсько-оздоровчого клубу «Меридіан»; Шампаніна Поліна Сергіївна – директор Грицівської школи сприяння здоров’я. Лунало багато гарних слів на рахунок організації та проведення змагань.
Урочиста частина пройшла в дусі національно-патріотичного виховання, завдяки учням закладу, які підготували вірші та пісні про Україну у її тяжкі часи. Актуальною була Молитва за Україну, композиція О.Пономарьова «Заспіваємо пісню про Україну» у виконанні учнів Скорохода Юрія та Дисяк Дарини, зал аплодував і підспівував, тому що спів йшов від душі і серця. Вчителем навчального закладу Шиманюком Антоном Петровичем вдало зроблено ролики до пісень, де перепліталися події Афганістану, Майдану, АТО.
Вже традиційно національно-патріотичні змагання збирають під одним дахом майбутніх захисників України, талановитих і творчих, гідних нащадків кращих традицій нашої країни. За словами глядачів, змагання стали справжнім святом спорту і військової звитяги, святом шанування своєї Батьківщини, мужності, але вперше в залі відбулися змагання обласного рівня. На змагання прибуло багато команд, і в цей нелегкий для нашої держави час ми проявляємо єдність в усьому, а що нас краще може згуртувати, як не спорт. Як сказав Гнатюк Володимир Миколайович: «Саме такі змагання сприяють розвитку фізичних якостей, спеціальна тактико-технічна підготовка, командний дух та морально-вольові якості є основою майбутніх захисників нашої держави».

     

Кубок Хмельницької області «Північ Хмельниччини», приурочений пам’яті воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО складався з двох дистанцій: особисто-командної смуги перешкод та командної смуги перешкод, на яких змагалися дві вікові групи – учнівська та студентська молодь, які приїхали з Дунаєвецького району, м. Хмельницького (три команди від СЗОШ №29 з туристського різновікового клубу: «Штурм»-1, «Штурм»-2 та «Штурм»-J), м. Славути, м. Шепетівки (2 команди «Подільські Джури»), м. Полонного, м. Нетішина, з Шепетівського району (2 команди: «Меридіан» с.Городище та «Меридіан» Грицівської школи сприяння здоров’я (ГШСЗ)) та «Dorado» від Хмельницького ОЦТКУМ. Учнівських команд заявилося 12, а студентських – три: з міста Полонного, Шепетівського району – «Меридіан-студенти» (с.Городище) та з Хмельницького ОЦТКУМ. За результатами мандатної комісії в змаганнях взяли участь 73 спортсмени. Потрібно зазначити, що спортивна кваліфікація була відповідною: 12 спортсменів з 3-м спортивним розрядом; 23 з 2-м спортивним розрядом; 9 – з 1-м спортивним розрядом та 3 – КМСУ.
Яворський В.М., заступник головного судді з дистанцій «Особисто-командна смуга перешкод» та «Комадна смуга перешкод», разом з начальниками дистанцій Савелюком С.В. та Гайдуком Б.В., ретельно продумали та організували роботу на цікавих дистанціях відповідно до правил змагань з пішохідного туризму та настанов. Крутопохила переправа вниз та вгору, навісні переправи, вертикальні перила, транспортування умовного потерпілого та ще багато туристичних етапів стали важкими перешкодами на шляху до омріяної перемоги. Всі учасники демонстрували свою майстерність швидко і правильно долали умовні перешкоди, злагоджено та дружньо діяли в команді, допомагали один одному, а вмілий вибір тактичних дій, наполегливість та велике бажання принесли командам перемоги, а тренерам, які здійснювали підготовку – досвід.
Отож, на дистанції «Особисто-командна смуга перешкод», група «учнівська молодь» серед дівчат перемогу здобула Янчукевич Любов; 2-ге місце посіла Вежичаніна Яна (обидві спортсменки виступали за «Меридіан» з с.Городище Шепетівського р-ну), 3-тє місце посіла Куц Анастасія (м.Славута). Серед юнаків в цій самій вікові групі перемогу святкував спортсмен з м.Хмельницького (т.р.к. «Штурм»-2)  Герасименюк Олексій; 2-ге місце посів Ерзак Юрій («Меридіан» с. Городище); 3-тє місце здобув спортсмен з м. Славута Скомороха Юрій. В командному заліку на цій дистанції перемогли «меридіанівці» з с.Городище Шепетівського р-ну; 2-місце у команди м.Славута; 3- місце – у т.р.к. «Штурм»-2 м. Хмельницького. В такому порядку ці команди фінішували і на дистанції «Командна смуга перешкод». В загальному заліку Кубок Хмельницької області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед учнівської та студентської молоді «Північ Хмельниччини», приурочений пам’яті воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО переможцями в групі «учнівська молодь» стали туристи команди «Меридіан» с. Городище; срібло – у команди м. Славути та бронзові призерикоманда «Штурм»-2  з м. Хмельницького.
Не менш цікавою виявилась дистанція «Особисто-командна смуга перешкод», група «студентська молодь». Серед дівчат перемогу тут здобула Якубовська Оксана («Меридіан-студенти» з с.Городище), 2-ге місце посіла Пекна Яна (з команди Хмельницького ОЦТКУМ); 3-тє місце – у Сміловець Надії (з м. Полонного).
Потрібно зазначити, що чемпіонка області Оксана Якубовська є дочкою воїна-афганця, ветерана війни Якубовського Володимира Романовича. Напевно дух перемоги закладений в генах цієї дівчини!
Серед юнаків, в цій самій віковій групі, перемогу святкував Вежичанін Роман («Меридіан-студенти» с. Городище); 2-ге місце посів Євтодій Максим (Хмельницький ОЦТКУМ), 3-тє місце здобув Цуголь Олексій (Хмельницький ОЦТКУМ). В командному заліку на цій дистанції перемогли «Меридіані-студенти», 2-ге місце у Хмельницького ОЦТКУМ, 3-тє місце – у м. Полонного. Відповідні місця ці команди зайняли і на дистанції «Командна смуга перешкод» та в загальному заліку.
Вагомий внесок в реалізацію стратегії розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а саме військово-патріотичне виховання зробила Шепетівська спілка ветеранів Афганістану. Завдяки їй, учасники змагань мали змогу випробувати свої сили в військово-патріотичному конкурсі «Збирання-розбирання АК -74″ під керівництвом досвідченого інструктора Пипича Володимира Степановича. Цей конкурс був спрямований на підготовку до оволодіння військовими професіями, формував готовність до служби в армії, задовольнив інтереси підростаючого покоління у постійному вдосконаленні своєї підготовки до захисту Вітчизни, мотивував до військової служби. Всі бажаючі випробували свої сили, оволоділи навичками швидкого вирішення поставленого завдання, розвивали якості швидкості, спритності й координації рухів, вивчення основних методів та технологій щодо збирання та розбирання АК-74.    Тут перемогу святкувала учасниця команди «Подільські джури» з м. Шепетівки Корнійчук Владислава. Дівчина розібрала автомат за 9 секунд. За її словами: «Це досить гарний результат, але завжди треба прагнути кращого». Вона показує гідні результати на обласних змаганнях вже кілька років підряд і отримує задоволення від улюбленої справи. Срібло у цьому конкурсі завоював Скороход Сергій, учасник команди «Меридіан-студенти» з с. Городище, який впорався із завданням за 12 секунд. А бронзовим призером став, також, учасники команди «Подільські джури» Попов Дмитро. Призери були відзначені нагородами від Шепетівської спілки ветеранів Афганістану, а переможниця – Кубком.
Змістовний внесок в організацію та проведення змагань, а також у нагородження призерів та переможців зробило управління освіти, молоді та спорту Шепетівської райдержадміністрації на чолі з Н.М. Грабельніковою
Спонсорами змагань виступили Шепетівська спілка ветеранів Афганістану на чолі з головою спілки Окорським Валерієм Миколайовичем. Потрібно зазначити ,що вони не вперше допомагають нам в нагородженні переможців та призерів змагань, за що ми дуже вдячні. А також «Перший національний аграрний кооператив», який подарував подарунки кожному учаснику.
Завдяки сприянню Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Хмельницької обласної федерації спортивного туризму та управління освіти, молоді та спорту Шепетівської райдержадміністрації захід відбувся на високому організаційному рівні. Такі змагання обласного рівня, які проводить обласний центр туризму і краєзнавства, дають змогу підвищити як рівень спортивної майстерності вихованців туристських гуртків, так і суддівську кваліфікацію туристського активу та педагогів області, поширити кращий досвід роботи базових навчально-виховних закладів з туристсько-краєзнавчої роботи.   

      

      

 

                           Т.К. Козачок, кореспондент турклубу «Горизонт», В.В.Швець, головний суддя змагань.