Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Наші досягнення у Чемпіонаті України зі спортивного водного туризму.

Нещодавно у місті Яремча відбулась важлива подія – Чемпіонат України зі спортивного водного туризму. З 16 по 20 квітня 2019 року на річці Прут за звання чемпіонів України змагалося 13 команд з 9 регіонів України.

Особливо запекла боротьба точилася серед двомісних катамаранів. У цьому класі суден «золото» отримала команда Львівської області, а от наші земляки – хмельничани вибороли для себе почесне друге місце, виконавши норматив майстрів спорту України. Із цим досягненням вітаємо Ващука Вадима та Михайлюка Юрія – вихованців Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртка, тренер – Ващук Д.П.), а нині – членів Хмельницької обласної федерації спортивного туризму. Цей молодий тандем прийшов першим на дистанції «Ралі» і посів ІІ місце на дистанції «Слалом».

Екіпаж чотиримісного катамарану Хмельницької області (Дідур Андрій, Заруцький Антон, Осадчук Олексій та Цюх Богдан) у загальному заліку посів 6-е місце.

Одночасно проводився Чемпіонат України з водного туризму серед школярів та студентів. Вихованці Хмельницького ОЦТКУМ Михайлюк Марія та Безрукий Вячеслав (керівник гуртка, тренер – Ващук Д.П.) представляли нашу область у класі суден двомісних катамаранів. Їх екіпаж посів четверте місце в загальному заліку. На дистанціях «Ралі», «Спринт» та «Рятувальні роботи» екіпаж фінішував третім, а на дистанції «Слалом» – четвертим.

Сам Чемпіонат вразив усіх своєю складністю та оригінальністю. Звичні для всіх води Чорного Черемошу не йдуть ні в яке порівняння з річкою Прут, тим більше після 3-х днів безперервного дощу. Дуже високий рівень води перетворив Прикарпатський каскад порогів та водоспад Пробій у неабияке випробування навіть для досвідчених спортсменів.

Попри всі небезпеки, серйозних травм ніхто не отримав, і всі учасники та судді повернулись додому здоровими й щасливими. Дякуємо організаторам за роботу і окрема подяка командам рятувальників Івано-Франківської та Львівської областей. Змагання викликали цікавість у представників всеукраїнського і обласного телеканалів.