Методична робота, Новини

Обласна нарада з туристсько-краєзнавчої та патріотичної роботи

14 лютого у приміщені Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за участі заступника директора – начальника управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації – Антоніни Михайлівни Харчук та головного спеціаліста відділу професійної освіти та виховної роботи – Ольги Володимирівни Поліщук відбулась обласна нарада спеціалістів управлінь, відділів освіти, які відповідають за туристсько-краєзнавчу роботу та директорів районних, міських центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді, станцій юних туристів.

На нараді підводились підсумки участі навчальних закладів освіти області в обласних та Всеукраїнських масових заходах туристсько-краєзнавчого та військово-патріотичного напрямів у 2016 році та обговорювались питання реалізації основних засад навчально-виховної роботи засобами туризму і краєзнавства у 2017 році.

Відкрила нараду т.в.о. директора Наталія Вячеславівна Колесник. Вона підкреслила, що вся система туристсько-краєзнавчої роботи своєю суттю відповідає основним засадам національно-патріотичного виховання, яке здійснюється через організацію і проведення пошукової роботи, знайомство з пам’ятками історії, природи та культури України, участь в патріотичних акціях, походах, експедиціях, конкурсах, змаганнях тощо. Було зазначено, що 2017 рік для закладу є ювілейним, адже Хмельницькому обласному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді виповнюється 70 років, а значить 70 років і дитячо-юнацькому туристсько-краєзнавчому руху на Хмельниччині. В зв’язку з цим, Хмельницьким ОЦТКУМ підготовлено низку цікавих заходів до відзначення ювілею, в яких запрошено взяти активну участь шкільні та позашкільні громади області.

 

Перед учасниками наради виступили завідувачі відділів, які окреслили основні заходи року та їх організаційно-методичне забезпечення.

Учасників наради ознайомили з новими нормативними документами Міністерства освіти і науки України, які стосуються позашкільної освіти, зокрема з листом МОН від 02.02.2017 року за № 1/9-46 «Про забезпечення прав дітей на позашкільну освіту».

Підсумки наради підвела заступник директора – начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації – А.М. Харчук. Вона висловила надію на тісну і плідну співпрацю позашкільників Хмельниччини з відділом професійної освіти та виховної роботи Департаменту освіти і науки.