Гурткова робота, Змагання, Новини

Обласний етап гри «Джура-2016″

                                      

Більше фото з заходу на нашій сторінці в Facebook     

В середині червня другий рік поспіль у мальовничому селі Самчики Старокостянтинівського району відбувався обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Організатори гри – Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації та активній підтримці управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації – подбали про високий рівень підготовки заходу.

Учасники «Джури» – 26 роїв з 18 районів і 6 міст області – таборувались з 14 по 18 червня на території історико-культурного заповідника «Самчики». На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили: виконуючий обов’язки заступника голови Хмельницької облдержадміністрації В.Ц. Олійник, начальник відділу позашкільної роботи та виховної роботи Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Фіярська С.І., тимчасово виконуюча обов’язки директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Колесник Н.В. На відкритті були також присутні начальник управління молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Заяц С.В., керівник апарату Старокостянтинівської райдержадміністрації Литвинчук А.В., голова Старокостянтинівської міської ради Мельничук М.С., ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Берека В.Є., директор історико-культурного заповідника «Самчики» Пажимський Б.О., представники численних громадських організацій. З показовими виступами перед юними джурами виступили учасники дитячо-юнацької кінно-спортивної громадської організації «Клуб – козацький герць» та поліцейські головного управління поліції у Хмельницькій області.

  

Програма гри була різноманітна і насичена і включала проведення видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74″, «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, «Квест: Випробування джури» – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс презентацій звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло».

 

  У перервах між змаганнями та конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, майстер-класи і збірки та вишкіл роїв, екскурсії (в т.ч. на військовий аеродром). З учасниками гри спілкувалися волонтер з Корпусу миру Олет Ешлі Лінн (США) на тему «Лідерство. Командна робота», активіст Національної скаутської організації України «Пласт» України Костянтин Мамалига (м. Вінниця).

Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсах «Стрільба» та «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74″ визначалися особисті результати. Найкращий особистий результат у «Стрільбі» показала Катерина Черевик з рою «Кузьминські шибайголови» (Городоцький р-н). На другому місці – Анастасія Багнюк (рій «Несамовиті орли», м. Шепетівка), на третьому – Віктор Волощук (рій «Сокіл» з Новоушицького району). У командному заліку конкурсу трійка кращих була такою: «Несамовиті орли» з м. Шепетівки, рій «Кузьминські шибайголови» з Городоцького р-ну та рій «Шахівські Сердюки» з м. Старокостянтинова. У конкурсі збирання-розбирання автомата АК-74 найкращі результати показали: 1 місце посіла Анна Мазурець (рій «Несамовиті орли», м.Шепетівка), 2 і 3 місця – у представників рою «Звитяга» (Розсошанська ОТГ) – Максима Лемешка і Максима Величка.

Виконання прийомів муштрового впоряду у складі рою оцінювалося у військово-спортивному виді «Впоряд». Найкраще із завданнями впорався рій «Несамовиті орли» з м. Шепетівки. Друге і третє місця – у роїв «Дух козацтва» з Дунаєвецького району та «Полонська сотня» з Полонської ОТГ (об’єднаної територіальної громади).

Цікаво пройшла «Теренова гра», яка, як правило, найбільше подобається учасникам змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні – «синіх» і «малинових». Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору (синій або малиновий), визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір «противника» і спробувати захопити їх прапор. Проте, жодній сотні не вдалося захопити прапор, хоча і «малинові», і «сині» були активними і намагалися атакувати табори своїх «противників». Найбільше балів у «Тереновій грі» набрали 2 рої «малинових» – «Нащадки козаків» з м. Кам’янця-Подільського та «Судилківські джмелі» з Шепетівського району, третій результат у «Шахівських Сердюків» з м. Старокостянтинова, які виступали за «синіх». Після гри один із учасників поділився враженнями: «Після цих випробувань починаєш більше цінувати рідну землю. Завжди присутній дух суперництва та водночас відчуття себе частиною чогось великого та сильного».

Цікаво пройшов вид гри «Квест: Випробування джури», який складався із 8 заданих пунктів – об’єктів, що розташовані на території музею-маєтку Самчики. Для цього напередодні для учасників були проведенні докладні екскурсії, на основі яких і були складені завдання «Квесту». Найкращими у цьому виді були «Полонська сотня» (Полонська ОТГ), «Нащадки козаків» (м. Кам’янець-Подільський) та рій «Вовки» з Летичівського району.

Смугу перешкод на пересіченій місцевості швидко і з найменшими штрафами подолав і виборов перше місце рій «Полонська сотня» (Полонська ОТГ). Друге і третє місця посіли рої «Косаки» з Деражнянщини і «Шахівські Сердюки» (м. Старокостянтинів).

У конкурсі «Ватра» оцінювалось творчо-мистецьке представлення рою, метою якого було висвітлення виховних козацьких традицій, обрядів, забав, бойового мистецтва та ін. Рої «Судилківські джмелі» з Шепетівського району та «Косаки» (Деражнянський район) посіли перше і друге місця у цьому конкурсі. Третіми стали «Нащадки козаків» (м. Кам’янець-Подільський).

 Найкраще звіти про завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Добре діло» презентували рої «Судилківські джмелі» (Шепетівський р-н), «Сокіл. Жуківські джури» (Славутський р-н) та «Кузьминські шибайголови» (Городоцький р-н).

В інтелектуальній вікторині «Відун», що включала питання з історії України та доби козаччини переможцем став рій «Характерники» (Старосинявський р-н), друге і третє місця посіли «Фальконети» (Красилівський р-н) і «Нетішинські джури» (м. Нетішин).

Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. На урочистому закритті переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри вручалися Кубки, медалі, дипломи та грамоти.  Учасників вітали помічник віце-прем’єр міністра України з гуманітарних питань Палієв Ю.В., голова обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура», директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Фасоля О.І. та головний суддя гри, тимчасово виконуюча обов’язки директора Хмельницького ОЦТКУМ – Колесник Н.В.

    Переможцями обласного етапу гри став рій «Несамовиті орли» з міста Шепетівки, який другий рік поспіль буде захищати честь Хмельниччини у Всеукраїнському етапі гри. Друге місце – у «Характерників» зі Старосинявщини і третє у «Судилківських джмелів» з Шепетівщини.

 Як написали у своїй анкеті переможці гри : «Як на нас, гра «Джура» має надзвичайно великий вплив на свідомість нинішніх підлітків. Вона загартовує наші дух і тіло, виховує в наших серцях патріотизм. Вона об’єднує зовсім незнайомих юнаків і дівчат в одну команду, допомагає знайти багато нових друзів». А джуровець з рою «Характерники Берездівщини» (Берездівська ОТГ) написав: «Ця гра розвиває у школярів патріотичний дух, надає навики та знання у військовій справі, виховує дисципліну та піднімає бойовий дух у дітей. На даний час це дуже важливо для України, тому що через сьогоденні події на Сході нашої держави бойова підготовка і виховання патріотичного духу – просто невід’ємна частина нашого життя. Ми дуже переймаємося за наших батьків, дідів, коханих, і коли в нас буде достатньо навиків, ми залюбки допоможемо нашій країні»

 І.Кіретова, заввідділом ОЦТКУМ

Завантажити протокол обласного етапу гри «Сокіл» («Джура») 2016

Більше фото з заходу на нашій сторінці в Facebook