Методична робота, Новини
Педагоги Хмельниччини стали переможцями ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів 2017 року
У 2017 році Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти проводився у категорії «Навчальна література з військово-патріотичного напряму позашкільної освіти».
І (обласний) етап Конкурсу було проведено Департаментом освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації. Організаційно-методичне забезпечення проведення Конкурсу здійснив Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.
На Конкурс приймалися різноманітні види навчальної літератури: навчальні, навчально-методичні, методичні, навчально-наочні посібники, методичні комплекси (методичні рекомендації, навчальна програма та розробки занять до неї), хрестоматії, зібрання творів, словники (тлумачні, термінологічні та інші), енциклопедії, довідники, альбоми, атласи, які призначені для практичного використання в навчально-виховному процесі позашкільних навчальних закладів.
Серед рукописів, які надійшли на І (обласний) етап Конкурсу, найбільшу кількість балів за оцінкою експертної комісії набрав рукопис «Ми нащадки козацького роду» (колектив авторів Бродюк Л. І., Миронюк А. В., Нагурна Т. П., керівники гуртків дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №2 «Подоляночка» м. Славути). Розроблений як методичний комплекс, рукопис містить навчальні програми гуртків «Козаченята» і «Дівчаточка-леляточка» з розробками занять до них для хлопчиків та дівчаток старшого дошкільного та молодшого шкільного віку. Програмами передбачено проведення навчальних занять, екскурсій, прогулянок, подорожей, вивчення українських традицій, які включають дітей в активну діяльність, стимулюють розвиток мислення, уяви, викликають зацікавленість і позитивне ставлення до навчання. Метою методичного комплексу є покращення якості навчального процесу, якості засвоєння навчального матеріалу та національно-патріотичне виховання дітей.
Створенню рукопису передувала кількарічна співпраця колективів дошкільного навчального закладу № 2 «Подоляночка» м. Славути та Славутського міського центру туризму і краєзнавства у вирішенні питання формування національної свідомості дошкільників. Накопичений досвід педагогів з даної проблеми дав можливість ДНЗ №2 «Подоляночка» стати опорним навчальним закладом з питань впровадження козацької педагогіки в навчально-виховний процес. У 2013 році тут був створений музей козацької слави. З 2012 року працює гурток «Козаченята» для хлопчиків 5-6 років, а з 2015 року – «Гурток для маленьких лель» для дівчаток 5-6 років. На базі досвіду впровадження козацької педагогіки у ДНЗ № 2 «Подоляночка» тут підвищують свою майстерність керівники гуртків навчальних закладів міста, організатори позакласної та позашкільної роботи. Керівники гуртків «Козаченята» та «Дівчаточок-леляточок» організовують семінари-практикуми, майстер-класи, тренінги, представницькі заходи. З роботою гуртків знайомились методисти всіх районів області, гості з Польщі, міст Рівне, Острог, Хмельницький.
Колектив авторів рукопису «Ми нащадки козацького роду» стали переможцями І етапу Конкурсу. Рукопис було надіслано для участі у ІІ етапі Конкурсу. ІІ Всеукраїнський етап Конкурсу відбувся у листопаді 2017 року. Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 15.01.2018 року, №40 «Про підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти у 2017 році» автори рукопису від Хмельниччини стали переможцями ІІ етапу. Відповідно до Положення про Конкурс цьому рукопису буде надано гриф Міністерства освіти і науки України, що означає, що розроблені Славутськими педагогами навчальні програми та методичні рекомендації щодо виховання дітей-дошкільнят в дусі патріотизму і збереження козацьких традицій взяті за основу Міністерством освіти і науки України і рекомендуються для використання у всіх навчальних закладах України.
Вітаємо Бродюк Людмилу Іванівну, Миронюк Анну Василівну, Нагурну Тетяну Петрівну – педагогів Хмельниччини з перемогою у Всеукраїнському Конкурсі рукописів 2017 року! Бажаємо творчих успіхів, плідної праці і подальших успішних здобутків.
І. Кіретова,
завідувач інформаційно-методичного відділу ХОЦТКУМ