Гурткова робота, Екскурсійно-оздоровча робота, Новини

Передноворічні екскурсійні поїздки гуртківців

24 листопада 2018 року вихованці гуртків «Юні українознавці» та «Туристи-краєзнавці» Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (керівник гуртків Гордєєва Ганна Володимирівна) здійснили передноворічні екскурсії.

Перший екскурсійний маршрут гуртківців пролягав у смт. Клавдієво-Тарасове, Київської області на Клавдіївську фабрику ялинкових іграшок. Фабрика зберігає традиції майстерності виготовлення скляних ялинкових іграшок вже багато десятиліть і є своєрідним законодавцем моди в новорічній індустрії. Заснована у 1948 році, фабрика з невеликої мануфактури, яка обробляла скло для медичних потреб, перетворилася на найбільшого виробника новорічної продукції в Східній Європі. Новорічні ялинкові прикраси здавна є символом тепла і добра найулюбленіших сімейних свят – Нового Року та Різдва. Це ті речі, які часто передаються з покоління в покоління і радують душу багато років.

   

Під час унікальної чарівної екскурсії по Клавдіївській фабриці гуртківці відвідали унікальний музей, в якому зібрані ялинкові прикраси з усього світу – старовинні і сучасні. Це справжні шедеври мистецтва, які захоплюють і нікого не залишають байдужим. Родзинкою музею є унікальна колекція «Санта Ермітаж». На скляних ялинкових кулях художники фабрики відтворили картини Рембрандта, Реріха, Айвазовського, Далі, Мікеланджело, Куїнджі, Шишкіна, Моне та інших творців світової спадщини. На екскурсії гуртківці побували в декількох цехах і побачили весь процес створення авторської ялинкової іграшки: склодувний цех, цех сріблення, художній цех, музей ялинкових іграшок, чарівна кімната з сюрпризом, пошта Діда Мороза, магазин ялинкових іграшок.

   

Цікавим був і другий екскурсійний маршрут до м. Житомира, де вихованці мали можливість ознайомитися з музеєм космонавтики ім. С.П.Корольова. Цей єдиний в Україні музей такого профілю побудований на батьківщині українського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики – Сергія Павловича Корольова. Гуртківці відвідали зали: Експозиція «Космос», Меморіальний дім-музей академика С. П. Корольова. Більшість експонатів – це теперішні предмети побуту космонавтів, шатли, місячні камені і багато іншого.

Екскурсійні маршрути сприяли розширенню історичних знань гуртківців, вони отримали загальне уявлення про створення ялинкових іграшок, де стали свідками справжнього дива, взяли участь у майстер-класі з розпису власної новорічної кулі. Діти побачили, як з простої скляної трубки видувається куля, а потім стає сріблястою, а потім художнім шедевром.

Передноворічні екскурсії сприяли вихованню любові та бережного ставлення до історичного минулого рідного краю.

Ганна Володимирівна Гордєєва, керівник гуртків ХОЦТКУМ