Змагання, Новини, Туристсько-спортивна робота

Підсумки Першість ОЦТКУМ з боулдерингу

18 січня вперше відбулася Першість ОЦТКУМ з боулдерингу, яка проводилася у спеціально обладнаному спортивному залі Хмельницького приватного ліцею «Мої обрії».

Змагання проводилися у двох раундах – кваліфікаційному та фінальному, а також у двох вікових групах – молодшій (2008-2007 р.н.) та старшій (2006-2005 р.н.). У Першості взяли участь 54 учасника від 8 команд.

   

Мабуть, усім стало цікаво, що ж таке той боулдеринг, а це – різновид скелелазіння на невисоких скельних утвореннях або штучних стендах без мотузки та страхувальної системи. Лазити можна без будь-якого спорядження, проте більшість скелелазів використовують скельні туфлі для кращої роботи ногами, магнезію для кращого зчеплення руки із зачіпками та крашпади для безпечного приземлення. Іноді використовується каніфоль для просушування вологого рельєфу. Зазвичай  боулдерингові маршрути не вищі за 6 метрів. Маршрут може йти не тільки вгору, а й в сторону (траверсом). Та повернемося до наших змагань.

Спочатку учасники змагалися у кваліфікаційному раунді, де їм почергово потрібно було пройти чотири різні дистанції. Після чого найкращі спортсмени перейшли у фінал.

   

У фінальному раунді учасники долали вже три складніші дистанції. Результати визначалися серед юнаків та дівчат окремо в кожній віковій групі.

   

Підсумкові результати у молодшій віковій групі такі: серед дівчат – 1 місце у Кіри КРАВЧУК (команда «Альфа» ХМЦТКЕУМ, тренер Володимир СЛОБОЖЕНЮК), 2 – у Ангеліни ДОМБРОВСЬКОЇ (команда «Альфа» ХМЦТКЕУМ, тренер Володимир СЛОБОЖЕНЮК). Серед хлопців цієї вікової групи кращими були – Назар ТКАЧУК (команда м. Славути, тренер Олександр ЛУК’ЯНЧУК), 2 і 3 місця – у команди «Мої обрії» (тренер Дмитро ФЕДЧИШЕН) – Марка ПАРУХА та Михайла ПОЛОВЮКА.

 

У старшій віковій групі серед дівчат – 1 місце посіла Дарія ГУДЕНЕЦЬ (команда «Еверест», тренер Володимир ГУЛА), 2 та 3 місце поділили спортсменки з команди «Мандри» (тренер Ганна ГОРДЄЄВА) – Дарина ЯЦУНЬ та Софія ВИТОШКО. Серед хлопців найкращими стали – Олександр МАТВЕЙКО (команда «Еверест», тренер Володимир ГУЛА), Артем ЛУК’ЯНЧУК (команда м. Славути, тренер Олександр ЛУК’ЯНЧУК) та Віктор УСАТИЙ (команда «Еверест», тренер Володимир ГУЛА).

   

Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами Хмельницького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Окрема подяка адміністрації Хмельницького приватного ліцею «Мої обрії» за гостинність та надання приміщення для проведення змагань.

Протоколи першості