Еколого-натуралістична робота, Новини

Підведені підсумки обласного етапу щорічного Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста — 2023»

Завершився обласний етап щорічного Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста», який проводиться з метою формування в учнівської молоді екологічної культури засобами кіно- та фотомистецтва та тренування навиків спілкування мовою візуального мистецтва.

Учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти 26 територіальних громад Хмельниччини представили на обласний етап фестивалю 179 робіт за трьома номінаціями: «Фото», «Фільм» та «Анімація»; з них – 74 посіли І, ІІ, ІІІ місця.

 

Надіслані роботи – авторські, вони, демонструючи любов до рідного краю, навички природоохоронної й дослідницької роботи, стали відбитком справжнього натхнення авторів, які емоційно переносять глядачів у світ дикої природи, що оточує нас повсякдень. Учасники творчо використовували кольори та світло, спираючись на закони композиції і пропорційність, масштабність елементів кадру.

Журі конкурсу, орієнтуючись на Положення про фестиваль, оцінювало натхнення автора, оригінальність його погляду, творче використання кольору і світла, композицію та пропорційність, масштабність елементів кадру, якість зображення тощо. Зверталася увага і на незвичний ракурс.

У номінації «Фільм» тривалість фільму мала бути такою, щоб глядач осягнув ідею автора, і при цьому не встиг втомитись від перегляду! Не існувало обмежень щодо графіки, титрів та саунда.

Відповідно до рішення журі, переможцями обласного етапу щорічного Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» визнано дитячі колективи, окремих учнів та вихованців дитячих творчих еколого-натуралістичних об’єднань (переглянути можна тут). 

Номінація «Фото»

http://otstkum.km.ua/wp-content/uploads/2023/03/Фото.-Напорчук-Ульяна-Равлик-Павлик1.jpg

Напорчук Ульяна, вихованка гуртка «Юні українознавці» Хмельницького ОЦТКУМ Керівник: Гордєєва Анна Володимирівна, з конкурсною роботою «Равлик-Павлик»

Григор’єв Михайло, учень 4 класу Староушицького ліцею Кам’янець-Подільського району. Керівник: Левко Лариса Афанасіївна, вчитель початкових класів, з конкурсною роботою «Лебеді на Дністрі»

Токар Софія, вихованка гуртка «Юний ерудит» Будинку творчості дітей та юнацтва Деражнянської міської ради Шепетівського району. Керівник: Шевчук Тетяна Євгеніївна, з конкурсною роботою «Червона рута на схилах Карпат»

Петрівська Іванна, учениця 7 класу Красилівської гімназії № 4 ім. П. Кізюна Красилівської міської ради Хмельницького району. Керівник: Скиба Ірина Русланівна, вчитель біології, з конкурсною роботою «Перша прогулянка маленьких каченят»

Надопта Володимир, вихованець гуртка «Цікава хімія» Комунальної установи Дунаєвецької міської ради «Центр позашкільної освіти» Кам’янець-Подільського району. Керівник: Ярушинська Світлана Вікторівна, з конкурсною роботою «Неочікувана зустріч»

Прокопчук Сергій, учень 7 класу Китайгородського ліцею імені О.О. Борейко Кам’янець-Подільського району. Керівник: Безродна Майя Олександрівна, з конкурсною роботою «Гірський цвіт»

Майданевич Дарина, учениця 11 класу Пасічнянського ліцею імені Ігоря Русого Старосинявської селищної ради Хмельницького району. Керівник: Поліщук Ольга Григорівна, вчитель біології, з конкурсною роботою «Ранок синички»

Мельничук Юлія, учениця 11 класу, Писарівського ліцею Війтовецької селищної ради Хмельницького району. Керівник: Панасенко Світлана Іванівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, з конкурсною роботою «Краєвид в об’єктиві»

Номінація «Фільм»

Боднар Іванна, учениця 5-А класу Маківського ліцею Маківської сільської ради Кам’янець-Подільського району. Керівник: Боднар Лариса Анатоліївна, вчитель німецької мови, з конкурсною роботою «Первоцвіти Хмельниччини»

Данильчук Дарина, учениця 11 класу Красилівського ліцею Красилівської міської ради Хмельницького району. Керівник: Вітюк Оксана Петрівна, вчитель біології з конкурсною роботою «Лебеді моєї батьківщини»

Номінація «Анімація»

Степанюк Олександра, учениця 9-А класу Красилівської гімназії № 1 Красилівської міської ради Хмельницького району. Керівник: Крижанівська Юлія Олександрівна педагог-організатор, з конкурсною роботою «Бережи планету!»

Роботи юних природолюбів – фото та відеоаматорів, що посіли перші місця у трьох номінаціях в обласному етапі, направлені для участі у фіналі Фестивалю. Сподіваємося, що вони будуть серед кращих у фінальному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста», що проходитиме 22-24 березня у м. Києві в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.