Військово-патріотичне виховання, Новини

Подільська Січ — 2016

12-14 травня у Кам’янці-Подільському відбулася дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») – «Подільська Січ-2016″.

Організаторами заходу виступили міське управління освіти та науки спільно з громадськими об’єднаннями міста за підтримки міського голови Михайла Сімашкевича та народного депутата України Володимира Мельниченко. Метою даного заходу є впровадження Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка вносить досить вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молоді, свідомого опанування геройськими, лицарськими, гуманними і демократичними традиціями українського народу, сформованими на засадах козацького світогляду, національної гідності, виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної держави в дусі відданості Україні та її народу; підготовки молоді до військової служби та захисту України.

 

У грі взяли участь 170 школярів із 17 навчальних закладів міста. Змагання проходили протягом 3-х днів.

12.05.2016 на території ЗОШ №10 проходило відкриття та військово-вишкольні види змагань – «Впоряд» (Стройова підготовка), стрільба з пневматичної зброї, розбирання і збирання АК.

13.05.2016 на Кам’янець-Подільському Легіоні Січових Стрільців проходили змагання з видів: «Рятівник» — змагання з надання першої долікарської допомоги та елементами рятувальних робіт, «Відун» – інтелектуальні змагання із знання історії українського війська та сучасних збройних сил України, військово-туристична смуга перешкод та комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними елементами та використанням автоматів лазар тег.

14.05.2016 на території навчально-виховного комплексу №14 пройшли завершальні етапи гри: Ватра «Слава Героям» – представлення від рою творчо-мистецького завдання та «Добре діло» — конкурс звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства.

   

На закритті міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Подільська Січ-2016″ привітати найкращих джур міста завітали секретар Кам’янець-Подільської міської ради Дмитро Васильянов; заступник міського голови Вадим Савчук; голова штабу гри, начальник міського управління освіти та науки, депутат міської ради Світлана Старченко; начальник Кам’янець-Подільського відділення поліції Ігор Кшемінський; головний суддя змагань координатор дитячого миротворчого руху в Україні, голова Кам’янець-Подільської дитячої громадської організації «Клуб юних миротворців», керівник гуртків козацько-лицарського виховання Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Володимир Барановський; голова Кам’янець-Подільської спілки ветеранів Афганістану Володимир Дудко, голова Кам’янець-Подільської спілки учасників АТО – Павло Василенко; голова Кам’янець-Подільського осередку ГО «Українське козацьке військо» — Антон Філатов. Завітали на свято т.в.о. начальника ГУ Національної поліції в Хмельницькій області Микола Семенишин та начальник служби ювенальної превенції Хмельницької області Сергій Цимбалюк. Також до проведення гри долучалися військовослужбовці Центру розмінування, начальник центру полковник Геннадій Родіков, військовослужбовці 308-го ОІТБ, командир батальйону полковник Леонід Матвєєв та військовий комісаріат. Всі умови для проведення військово-технічного блоку змагань підготували та створили ветерани і волонтери АТО – комендант Легіону Січових Стрільців Зверянський Борис та його помічник Юрій Гусаков. Адаптувати військову смугу перешкод до проведення дитячої гри допомагали вихованці Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, начальник ліцею полковник запасу Олександр Рощук.

Головний суддя міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Подільська Січ-2016″ Володимир Барановський оголосив підсумковий протокол.

Перше місце у змаганнях здобув рій «Нащадки козаків» — СЗОШ № 1, друге місце рій «Соколята» – ЗОШ № 10, третє місце – рій «Дорошенкове військо» — ЗОШ № 6. Також найкращі рої отримали «Козацькі грамоти» за І – ІІІ місця з усіх видів змагань. На свято юних джур завітав оркестр національної поліції в Хмельницькій області, а також група швидкого реагування спецпідрозділу «Сокіл», яка продемонструвала підростаючому поколінню будні своєї професії.