Гурткова робота, Новини, Туристсько-краєзнавча робота, Туристсько-спортивна робота
Подорож у підземну казку – печеру Оптимістичну!
Печера Оптимістична, розташована на Тернопільщині, є однією з найдовших гіпсових печер у світі. Її протяжність сягає понад 260 км, і вона вражає своєю красою та різноманітністю ходів. У ній можна побачити химерні гіпсові кристали, унікальні зали та вузькі лабіринти. Подорож сюди – це захоплива пригода для любителів спелеології та природи, що залишає незабутні враження.
Свою назву печера отримала через те, що значна частина українських спелеологів не вірили у львівських колег, та називали їх оптимістами. Спелеологи Олексій Соляр і Мирон Савчин, за вказівкою місцевих хлопчаків, почали досліджувати невеличкий струмок, що заходиться під землю. Після проходження глиняного сифона, вони обстежили перші 400 метрів печери. Після цього почалося бурхливе дослідження печери Оптимістична. Саме сюди і відправилась наша група – здобувачі освіти Хмельницького обласного центру краєзнавства, туризму та екологічного виховання учнівської молоді (керівник гуртків Дмитро Ващук).
Оптимістична – складний за будовою лабіринт гротів, ходів і галерей різних за формою та розмірами. З них ми відвідали досить багато: «Циклоп», «Спелеологів», «Софія», «Чумацький шлях», «Анаконда західна», «Радіолюкс», «Павук» тощо. У деяких з них знаходяться неймовірно красиві глиняні скульптури, різних за формою та значенням. Професійний спелеолог Наталія розповіла нам захопливі історії про створення печери, відкриття певних районів, про свій власний досвід та легенди.
У галереї «Павук» знаходиться підземний базовий табір, де можуть проживати спелеологи. Там ми трохи відпочили, попили води та пішли далі. По дорозі бачили дуже красиві місця, які ніби прикрашені камінням Swarovski. Деякі місця були огороджені, це через те, щоб випадково не зіпсувати фрагмент печери. Також ми ризикнули залізти в грот Олександри, довелось докласти зусиль, але це того вартувало, тому що побачили на власні очі унікальні геліктити.
Печера відома своїми кристалами, які ростуть там вже мільйони років, однак туристам забороняється торкатися їх та забирати собі, тому за легендою, якщо ти візьмеш в печери кристал або будь-який її фрагмент, то однозначно загубишся в таємничих лабіринтах Оптимістичної.
Подорож справила неймовірне враження. Обов’язково туди повернемось, щоб потрапити до підземних озер.
(Прус Валерія, Шиманська Наталка, здобувачки освіти ХОЦКТЕВУМ)